"Підтримати"
Новини
Всі новини

10 ліків з самими дивними побічними ефектами

10 лекарств с самыми странными побочными эффектами

Як правило, отримавши у лікаря рецепт, пацієнт іде в аптеку і купує препарат. Частіше за все людей цікавить, коли і в яких кількостях потрібно приймати ліки, а на пункт, в якому прописані всі побічні ефекти, практично ніхто не звертає уваги. З'єднання хімічних речовин у кожному препараті при взаємодії з організмом людини можуть викликати не тільки нудоту чи запаморочення, а й інші, вкрай незвичайні відчуття.

Капецитабін. Відсутність відбитків пальців

Кілька років тому в Америці був затриманий чоловік, який приїхав з Сінгапуру. В ділянку турист потрапив з однієї простої причини: поліція не могла добитися від нього відбитків пальців. Як з'ясувалося пізніше, чоловік приймав препарат, який у поодиноких випадках призводить до зміни шкірного покриву рук і ніг, аж до зникнення відбитків пальців. Як показує практика, після припинення прийому даного ліки шкірний покрив відновлюється.

Ропінірол. Потяг до азартних ігор і сексу

Компанія GlaxoSmithKline, яка виробляє цей препарат, попереджає покупців про всіх можливі побічні дії. У 2011 році житель Франції подав до суду на виробників ліків у зв'язку з тим, що він став відчувати сексуальний потяг до осіб чоловічої статі і перестав контролювати себе під час азартних ігор. Тепер на вкладиші до пігулок можна прочитати всі застереження, що стосуються тяги до ігор і сексу.

Амітриптилін. Забарвлення сечі в блакитний колір

Людина, яка звикла до жовтого кольору сечі, явно здивується, коли одного разу вона змінить колір на блакитний. Справа в тому, що хімічний склад оболонок деяких ліків входять барвники, які можуть спровокувати зміну кольору біологічних рідин в організмі. До числа таких препаратів відносять знеболювальне індометацин і анестетик пропофол.

Золпідем. Бажання поїсти або готувати їжу під час сну

Багато пацієнтів, які спробували препарат, стали турбуватися про свою безпеку. Справа в тому, що було зафіксовано кілька випадків водіння автомобіля в стані підвищеної сонливості. Крім того, кілька людей відзначили такі дивні симптоми, як сильне бажання поїсти або приготувати їжу під час сну.

Вориконазол. Слухові і зорові галюцинації

У 2004 році журнал Infection опублікував статтю про протигрибковий препарат вориконазол. Чоловік, що використав ліки, стверджував, що протягом п'яти днів «чув» популярні пісні, перебуваючи в повній тиші. Через рік в іншому журналі з'явилася стаття про те, що у 12 осіб, що брали лікарський засіб, з'явилися зорові галюцинації.

Вазокет. Нездатність відчувати запах

У цього препарату, як і у багатьох інших, широкий спектр побічних ефектів. Можуть виникнути проблеми зі всіма п'ятьма органами почуттів. Проте найбільш дивним можна назвати зміна нюху. Побічний ефект може проявитися як у незначних відхиленнях, так і в повній нездатності людини відчувати запах.

Кломіпрамін. Непереборне бажання позіхати і мимовільний оргазм

Препарат, спрямований на лікування депресій і численних фобій, сприяє збільшенню концентрації нейромедіатора серотоніну в головному мозку. Пацієнти, які приймають ці ліки, часто не можуть контролювати деякі процеси. Приміром, протягом усього дня людина відчуває непереборне бажання позіхати, навіть якщо вона не хоче спати і не втомиался. Були зареєстровані випадки мимовільного оргазму серед пацієнтів, які приймають даний препарат.

Мефлохін. Спроби суїциду

Препарат, який застосовують при лікуванні малярії, має кілька побічних ефектів. Часті скарги пацієнтів на галюцинації, психічні проблеми — не самі сумні підсумки прийому ліків. В деяких випадках препарат впливав на людей бажання покінчити життя самогубством.

Биматопрост. Збільшення швидкості росту вій

Препарат від глаукоми випускається у формі крапель для очей. Виробники попереджають, що після використання ліки можна спостерігати поліпшення структури вій і їх активне зростання. Незабаром американська компанія Allergan випустила косметичний засіб, створений на основі биматопроста, побічний ефект якого став тепер головною перевагою. Всі бажаючі прискорити ріст вій і поліпшити їх якість можуть купити косметичну продукцію компанії Allergan.

Вальпроат натрію. Завивання прямих волосся

Серед численних побічних ефектів даного ліки самим нешкідливим і, мабуть, самим незвичайним є здатність препарату робити прямі волосся кучерями. Вчені стверджують, що це пов'язано зі зниженням концентрації певних речовин, що впливають на ріст і якість волосся. При припиненні терапії волосся знову стає прямим.

p-i-f.livejournal.com

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини