"Підтримати"
Новини
Всі новини
---

9 лютого - свята, іменини, народні прикмети

9 февраля - праздники, именины, народные приметы

Свята сьогодні

Міжнародний день стоматолога
Традиція відзначати 9 лютого Міжнародний день стоматолога (англ. International Day of dentist) поступово стає популярною в багатьох країнах.

Іменинники сьогодні: Дмитро, Іван, Петро

Народний календар:

Златоустьєв вогонь
Цей день отримав свою назву на честь Іоанна Златоуста — константинопольського архієпископа і богослова. Іван шанується церквою як один з трьох Вселенських святителів і вчителів — разом з Василем Великим і Григорієм Богословом. Його називали блискучим проповідником, і за свій ораторський дар Іван отримав прізвисько Златоуста.

Цьому святому в народі прийнято молитися про просвітлення розуму і про осягнення духовної грамоти, а також про допомогу у відчаї. Крім того, в день Іоанна Златоуста вимовляли особливе замовляння від зубного болю. Він звучав так: «Лазарева субота, Златоустьєв день, у кого болять зуби, щоб ті зуби скам'яніли і довіку не хворіли».

Свято отримало назву Златоустьєва вогню, тому що в цей день з особливою увагою ставилися до домашнього вогнища. Особливим чином потрібно було затопити піч — так, щоб разом зайнялися всі поліна. Це обіцяло родині мир і достаток. Для обряду заздалегідь сушили дрова і щипали лучину.

Існували на цей день і метеорологічні прикмети. Говорили, що якщо хмари йдуть проти вітру — це до снігу; скла потіють — до тепла. Після хуртовин розглядали замети: якщо верхівки закруглені — це обіцяло хороший врожай.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини