"Підтримати"
Новини
Всі новини

Що робити автолюбителю, якщо заправився неякісним паливом

Что делать автолюбителю, если заправился некачественным топливом


Іноді, після заправки машини, вона перестає нормально їхати. Пізніше все нормалізується. Не всім так щастить! Поки в одних у кращому випадку замерзає нібито зимовий дизель, по друге виходять з ладу вузли і агрегати і автомобіль зупиняється в прямому сенсі слова.

Споживач має право на те, щоб товар (робота, послуга) при звичайних умовах його використання, зберігання, транспортування та утилізації був безпечний для життя, здоров'я споживача, навколишнього середовища, а також не завдавав шкоди майну споживача.

Вимоги, які повинні забезпечувати безпеку товару (роботи, послуги) для життя і здоров'я споживача, навколишнього середовища, а також запобігання заподіяння шкоди майну споживача, є обов'язковими і встановлюються законом або у встановленому ним порядку.

У тому випадку, якщо вам було продано паливо неналежної якості, яке призвело до поломки двигуна автомобіля, ви вправі відмовитися від виконання договору купівлі-продажу і вимагати повернення сплаченої за товар суми. При цьому ви маєте право вимагати також повного відшкодування збитків, завданих вам внаслідок продажу товару неналежної якості.

Для реалізації вашого права необхідно діяти наступним чином:
1. Перевірити наявність чека. Зв'язатися з АЗС і повертаються на неї. Відсутність чека не означає неможливості пред'явлення претензій продавцю. При оплаті банківською карткою проблем з доказом оплати не буде зовсім.

2. Запитає у продавця сертифікат на паливо і дані постачальника (цю інформацію зобов'язані надати).

3. Взяти відбір палива з АЗС і з бака автомобіля і провести їх експертизу. Для цього паливо купується в каністру, яка опечатується.

4. Відігнати автомобіль на СТО для підтвердження отримання несправності із-за неякісного палива. Несправні деталі зберегти.

Про проведення експертизи необхідно повідомити продавця палива. На СТО для підтвердження факту поломки саме через наявність неякісного палива при його майже з бака воно наливається в кілька ємностей: одна йде на експертизу, а інші передаються всім учасникам даного спору.

5. Після отримання висновку експерта слід підготувати і направити Претензію продавцю палива. До претензії докладе копії: чека про продаж палива, договору з експертною установою, висновку спеціаліста, висновок фахівця СТО, документів, які підтверджують понесені витрати.

6. При відмові продавця палива задовольнити претензію – підготувати заявление в суд.

Зрозуміло, повернуться на АЗС можна далеко не завжди. Але це ніяк не скасовує ваше право на пред'явлення претензій у досудовому або судовому порядку. Як правило, звернень буде кілька, оскільки не тільки ви придбали даний паливо. Спробуйте відшукати таких же клієнтів цієї заправки. Пам'ятайте, заправка на мережевих АЗС не є 100% гарантією якості. Пам'ятайте і про те, що необхідно зберігати до кінця поїздки, чеки на паливо!

За матеріалами Shkolazhizni

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини