"Підтримати"
Новини
Всі новини

Цікаве про чай

Интересное о чае

Існує легенда про те, що кущик чаю зріс з кинутих на землю повік одного китайського святого, який відрізав їх після того, як заснув під час молитви, і, розгніваний на самого себе, захотів, щоб у нього ніколи не злипалися очі. Досі у китайській та японській мовах для позначення століття і чаю вживають один і той же ієрогліф.

Цікавий факт №1: Чайний кущ виключно довговічний — він може жити й плодоносити сто і більше років.

Цікавий факт №2: У Китаї під час сватання наречений і наречена дарували один одному чай в знак вірності даному слову. Цей звичай пов'язаний з одною цікавою властивістю чайного куща - він не переносить пересадки.

Цікавий факт №3: Все різноманіття чаїв ділять на п'ять основних типів: чорний, зелений, червоний, рожевий і жовтий. Такий розподіл аж ніяк не обумовлений чисто зовнішнім виглядом, різним забарвленням чаїв, як в сухому вигляді, так і особливо в настої. Колір є лише зовнішнім відображенням відмінностей в біохімічних процесах обробки чайного листа, що в кінцевому рахунку впливає на хімічний склад та основні смакові і ароматичні ознаки кожного типу чаю.
Интересное о чае


Цікавий факт №4: З одного і того ж свіжозібраного зеленого чайного листа на чайній фабриці можна отримати різні типи готового чаю — чорний, зелений, червоний і жовтий; розсипний, пресований або швидкорозчинний. Все залежить лише від того, якому технологічному процесу буде підданий один і той же чайний лист.

Цікавий факт №5: Зелений чай містить на 50% більше вітаміну С, ніж звичайний чорний. Нині зелений чай позиціонується як самий корисний напій, який володіє значними корисними властивостями. Він доступний покупцям у всіляких варіаціях, починаючи з класичного крупнолистового і закінчуючи чаєм з багатьма ароматами.

Цікавий факт №6: Чай не можна кип'ятити: аромат випаровується разом з парою.

Цікавий факт №7: Якщо чай пити з нарізаним листям лимона, не буде відчуватися кислота, а буде тільки сильний аромат лимона.

Цікавий факт №8: Байховими в торгівлі називають розсипні чаї. Назва чаю «байховий» з'явилася у нас давно. Вона походить від китайського «бай хоа», що означає «біла вія». Китайці називали так один з компонентів розсипного чаю — тіпси, тобто бруньки, що додають чаю витончені аромат і смак.

Цікавий факт №9: У чаї міститься настільки високий відсоток фтору, що його можна з успіхом використовувати в якості зручного й ефективного засобу, що запобігає псуванню зубів, і головним чином перешкоджає виникненню карієсу. Тому схильним до карієсу рекомендується пити чай без цукру в більш високій концентрації, ніж зазвичай.

Цікавий факт №10: Дуже міцний і солодкий (з цукром) гарячий чай з молоком — протиотрута при отруєннях алкоголем, наркотиками, лікувальними препаратами (наприклад люминалом).

Цікавий факт №11: Сік свіжого чайного листа, екстракт чаю або розтертий в порошок сухий чай можуть служити засобом від опіків.

Цікавий факт №12: Жування сухого зеленого чаю добре допомагає від нудоти і при сильних позивах на блювання у вагітних жінок, при заколисуванні в автомашині і при морської хвороби.

Цікавий факт №13: Нерідко у старовинних книгах можна зустріти дивну вказівку: чай — снодійний засіб. Так, чай може діяти і як снодійне, але в залежності від того, в яких кількостях, в якій концентрації він буде використаний. Зазвичай такий вплив справляє більш ніж десятиразова доза чаю (в обсязі склянки, звичайно, а не десяти склянок чаю).

Цікавий факт №14: Чай сприяє засвоєнню їжі, надзвичайно полегшує процес травлення, створює умови для його правильного перебігу, запобігаючи тим самим захворюванню травних органів. Ось чому настільки корисно пити чай після їжі, особливо після жирної, м'ясної і важкої їжі.

Цікавий факт №15: Чай відмінно діє на кору головного мозку, завдяки вмісту в ньому ксантинів — саме вони і дають основний стимулюючий ефект, який викликає легкість і швидкість мислення.

Цікавий факт №16: Чай вживають в їжу не тільки як напій. Існує квашений чай «Леппет-со». Готовий продукт являє собою злегка вологу масу природного зеленого кольору (але швидко темну від зіткнення з повітрям, так як при цьому відбуваються процеси окислення). Безпосередньо перед їжею масу «леппет-со» варять 1-2 хвилини в киплячій підсоленій воді, а потім вживають у їжу як салат, присмачуючи його рослинною олією, часником, креветками тощо
Интересное о чае


Цікавий факт №17: Ще в кінці XIX століття вважали, що чай складається з чотирьох-п'яти основних речовин, а тепер в чаї налічують десятки одних лише великих груп речовин, кожна з яких включає безліч складних і простих елементів. Загальне число хімічних речовин і з'єднань, входять в чай, поки ще неможливо підрахувати, двадцять — двадцять п'ять років тому їх налічувалося близько 130, а в даний час виявлено вже близько 300, причому 260 з них вже вдалося ідентифікувати, тобто розкрити їхню формулу.

Цікавий факт №18: Всупереч поширеній думці, кофеїну набагато більше міститься саме в чаї (від 1 до 4 %), ніж в каві, але чайний кофеїн, або теїн, діє м'якше, ніж чистий кавовий кофеїн, з цілого ряду причин: по-перше, тому, що для заварювання беруть зазвичай меншу кількість чаю, ніж кави, і, отже, створюють меншу концентрацію кофеїну, а по-друге, кофеїн виступає в чаї не ізольовано, а в комплексі з таніном, утворюючи з'єднання таннат кофеїну, який діє більш опосередковано, більш пом'якшено на серцево-судинну і центральну нервову систему. Крім кофеїну, до складу чаю входять в незначній кількості і інші алкалоїди. Це розчинні у воді теобромін і теофілін (вони є хорошими судинорозширювальними і сечогінними засобами), труднорастворімий у воді адеин і зовсім нерозчинний у воді гуанін — пуриновое основу з негативними властивостями. Його можна вивести з чайного листа в настій тільки в результаті різкого кип'ятіння або тривалого підігрівання завареного чаю. Ось чому не можна робити чай «міцніший» на вогні.

Цікавий факт №19: В чаї виявлено 17 амінокислот, причому природа однієї з них до цих пір не з'ясована. Серед амінокислот чаю є глютамінова кислота, надзвичайно важлива для життєдіяльності людського організму, яка активно сприяє відновленню виснаженої нервової системи.

Цікавий факт №20: Стародавні китайці вважали необхідним витримувати чай щонайменше один рік, щоб він придбав потрібну кондицію.

Цікавий факт №21: В домашніх умовах найкраще зберігати чай поза кухнею або ж виділяти йому на кухні особливе, відокремлене від інших продуктів місце. Це обов'язкова умова при збереженні цінних якостей чаю.

Цікавий факт №22: Для заварювання чаю найкраще застосовувати воду на самій межі кипіння. Перекипіла вода псує чай, надає напою жорсткість і робить його порожнім. Такий чай повністю втрачає свій аромат, смак і корисний вплив на наш організм. У такому напої чаю немає — це лише фарбована вода.

Цікавий факт №23: Не годиться для приготування чаю вода, закип'ячена не на вогні, а з допомогою зануреного в неї електронагрівача.

Цікавий факт №24: Заварювати чай можна тільки у фарфоровому або фаянсовому посуді, але ні в якому разі не в металевому. Фарфор краще фаянсу з тієї причини, що він здатний швидко і сильно прогріватися наскрізь, а це має суттєве значення при заварюванні.
Интересное о чае


Цікавий факт №25: Пити чай також краще всього з порцелянового посуду. Скляний посуд (стакани) теоретично настільки ж придатний, але практично менш зручний для правильного чаювання, бо фактура скла не дає можливості оцінити смак чаю в такій же мірі, як ніжна поверхня фарфору, яка викликає позитивну реакцію в органах дотику, пом'якшує температуру чаю і тим самим підсилює наше загальне приємне відчуття.

Цікавий факт №26: Гуанін, один з алкалоїдів чаю, названий так, тому що зазвичай цей алкалоїд міститься в курячому посліді – гуано.

Цікавий факт №27: В Тибеті чай п'ють з 620 року. У китайських книгах говориться: «Тибетці живуть чаєм. Не маючи його, вони страждають до такої міри, що можуть захворіти». Не випадково в Тибеті дотепер збереглася народна міра відстані в горах (не по прямій, горизонтальній поверхні, як в долинах, а по звивистій лінії і по вертикалі), що виражається не в одиницях, а в піалах тибетського чаю. Так, три великі піали чаю дорівнюють приблизно 8 км шляху.

Цікавий факт №28: Монголи п'ють чай з молоком. З топленим салом. З маслом. З борошном. З сіллю. Іноді додають чорний перець (один горошок на склянку).

Цікавий факт №29: Калмики додають в чай лавровий лист, мускатний горіх, гвоздику.

Цікавий факт №30: Узбеки п'ють чай з перцем і називають його «мурч чой». Його готують як звичайний чорний чай з додаванням на кожну чайну ложку сухого чаю двох горошин чорного перцю (роздавлених). Додають мед.
Цікаві факти про чай (10 фото)

Цікавий факт №31: Англійці суворо дотримуються правила наливати чай у молоко, а ні в якому разі не навпаки. Помічено, що доливання молока в чай псує аромат і смак напою, і тому подібна помилка правильно розглядається англійцями як неуцтво.

Цікавий факт №32: В Ірані в чай кладуть корицю та імбир. П'ють гарячим, маленькими ковтками вприкуску з дрібними шматочками колотого цукру.

Цікавий факт №33: В Туві в фаянсовий розігрітий сухий чайник насипають сухий чай, заливають холодною водою і відразу ж засипають жменькою дрібних розпечених каменів (кварцу, базальтової гальки і т. п., які заздалегідь готують і носять з собою в спеціальному мішечку). Потім доливають холодну воду і знову закладають розжарені камені.

Цікавий факт №34: У в'язницях існує традиція приготування і розпивання дуже міцного чаю, відомого під жаргонною назвою «чифер» або «чифір». Шкода «чифиря» полягає не тільки в тому, що для його приготування беруть більшу дозу заварного матеріалу (сухого чаю), але і головним чином у тому, що цей чай піддають тривалому кип'ятінню і випарюванню, в результаті чого з сухого чаю екстрагуються речовини, нерозчинні у воді при звичайному заварюванні, в той час як всі корисні компоненти чаю з «чифиря» повністю випаровуються або ж хімічно змінюються під впливом кип'ятіння. У підсумку «чифір» являє собою концентрат шкідливих алкалоїдів (в їх числі гуанін, а також зруйнований теїн), які в сукупності надають руйнівну дію на центральну нервову систему. «Чифір» не має нічого спільного з хімічним складом чаю, навіть з дуже міцно завареним.
Интересное о чае


Цікавий факт №35: В Польщі чай тривалий час застосовували виключно як лікарський засіб, він не отримав розповсюдження як напій, і продавали тому виключно в аптеках. Аптекарі і дали чаю назву «хербата» (від «герба»), вважаючи, що чаїнки виготовляють з особливого виду «китайської трави».

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини