"Підтримати"
Новини
Всі новини

Росія опинилася в числі країн, які "програють"

Россия оказалась в числе стран, "которые проигрывают"


Глава Сбербанку РФ Герман Греф, виступаючи на "Гайдарівському форумі", заявив: "Ера нафти закінчилася. Ми програли". За словами Грефа, світ буде йти по шляху розвитку виключно відновлюваної енергетики.

Він нагадав, що Китай в найближчі роки збільшить встановлену потужність електростанцій, що працюють на поновлюваних джерелах енергії, до 560 ГВт.

"Це, для порівняння, у 2,5 рази більше, ніж вся встановлена потужність Російської Федерації", - сказав глава Ощадбанку.

"Самий найближчий прогноз, що Китай тими темпами, з якими він сьогодні створює альтернативну енергетику, буде споживати приблизно до 45% менше традиційних джерел енергії...Можна сказати, що ця епоха залишилася в минулому", - сказав Греф.

Греф також говорив про кризу на ринку нафти, який, за його словами, викликаний "радикальними змінами в споживанні". "Ера вуглеводнів залишилася в минулому. Як кам'яний вік закінчився не тому, що закінчилися камені, так і нафтовий вік вже закінчився", - сказав Греф.

"Майбутнє настало раніше, ніж ми його очікували. Сьогодні ми вже перебуваємо в цьому майбутньому" - запросив глава Ощадбанку.

На думку Грефа, питання про те, скільки буде коштувати нафту, не настільки важливий. "Ми будемо дуже сильно відставати, якщо не змінимо концепцію нашого громадського підходу", - попередив Греф.

"Ми програли конкуренцію і опинилися в таборі країн, які програють. Країни і люди, які зуміли вчасно адаптуватися і проінвестувати в це, - переможці. Ті, хто не встиг, дуже сильно будуть програвати", - підсумував доповідач. На думку Грефа, Росії загрожує "колосальний розрив у доходах" порівняно з "країнами-переможцями".

Для того, щоб адаптуватися до нових умов, за словами Грефа, Росія повинна "змінити всі державні системи, в першу чергу освіту - від дитячих садків до вищих навчальних закладів". За словами Грефа, у світі нових технологій "великі проблеми" виникнуть у "людей посередині" - тих, хто не може займатися ні висококваліфікованим, ні низькокваліфікованим працею.

"Росія зараз не готова до жодних реформ... Як тільки ми цю реформу зробимо, ось тоді можна буде проводити всі інші", - заявив Греф.

За матеріалами Цензор.Ні

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини