"Підтримати"
Новини
Всі новини

Чим пишається русский мир. Аркадій Бабченко

Чем гордится русский мир. Аркадий БабченкоЯ ось з ходу "всього російського" можу згадати - квас, щі, кокошник, космічна станція, лляний одяг, дерев'яне зодчество, російська піч, церковна архітектура, кремлі, солоні огірки, гречана каша, валянки, Баба Яга і бурлаки на Волзі Іллі Рєпіна. Що ще?

Ось так ось відразу, мабуть, і все.

З усього вище перерахованого я не люблю варену воду з капустою та кокошніки.
Так що майже все російське я люблю. У валянках ми щозими сімейством в ліс ходимо. А дерев'яний будинок з російською піччю - взагалі моя мрія.

З всього, що нас оточує, чим зараз у нас раптом так стало прийнято пишатися і що "русский мир" чомусь раптом ні з того ні з сього раптом став зараховувати до "усього російського" - емм... Ну, неросійське майже все.

Ну що?

Авіація? Американці. Брати Райт. Автомобілі? Німці. Небрати Даймлер і Бенц. Реактивні двигуни? Німці. Ракетобудування? Німці. Космос? У витоках ті ж німці. За винятком космічної станції і місяцеходів - це наше. Космічну станцію, правда, втопили в Тихому океані, а місяцеходи скінчилися, але це були і правда наші досягнення.

Горілка - і та вигадана у Візантії. Традиційним російським напоєм був мед

Що ще. Ядерна енергетика? Німці. Проект "Манхеттен", ось це все. І його гулагівський варіант у вигляді контор, все з тими ж німцями всередині. ДніпроГЕС? Крупп, Сіменс, Дженерал Електрик. Взагалі індустріалізація? Взяв з сохою, а залишив з атомною бомбою? Та майже повністю американці. За винятком рабської табірної робочої сили - це так, це знову ж наш винахід.

Танки? Англійці. Кулемети? Американці. Автомат? Німці. Автомат Калашникова? Німці. Нафта? Динозаври. Пельмені? Китай. Шашлик? Грузія. Кефір? Кавказ. Писемність? Греки. Свою - глаголицю - благополучно вбили. Мову? Мова взагалі загальносвітова - суміш слів з усіх мов світу. Український і сербський мають куди більше відношення до одвічної російської, ніж сучасна російська. Православ'я? Те ж саме. Суміш з несторіанства, ісламу, язичництва і бог його знає чого ще.

Література? Ну, частково так. Безумовно. Та й то: Пушкін - арап, Гоголь - бандера, Корній Чуковський (Микола Корнейчуков) - жидобандера.
Царі? То норвезькі, то шведські.

А! Ось! Сама-сама найскрепніша скрепа! Горілка! Вже вона-то наша, рідна. Одвічна. Наше все.


А ні. Горілка - і та вигадана у Візантії. Традиційним російським напоєм був мед. Вбитий горілкою.

Друга наша скрепна скрепа - зомбоящик - американці. Про належність самої ідеї сперечаються, але на практиці вона була втілена в життя американцями.


Що з того, що нас оточує - асфальт, бетон (це взагалі ще Стародавній Рим), автобус (з етимології слова зрозуміло), метрополітен (те ж саме), мобільники, комп'ютер, інтернет, фури, сири, картопля (привіт індіанцям Майя!), тютюнопаління, бразильське м'ясо, склопакети, котеджі, фінська сантехніка, італійські кухні, японські екскаватори, двигуни внутрішнього згоряння, гроші, залізниці, авіація, підводні човни, авіаносці, радіоактивний попіл - що з усього цього "російське", що можна не любити?

Так що, як я і сказав, я люблю майже все російське. Майже все, що ми винайшли самі за нашу тисячолітню історію. Всі десять пунктів, які міг пригадати.

З наступаючим Новим Роком.

Який, до речі, теж гейропейський.

Аркадій Бабченко на НВ

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини