"Підтримати"
Новини
Всі новини

Андрій Варджа - черговий російський фейковий експерт

Андрей Варджа - очередной российский фейковый эксперт

Перша публікація стосовно чергового російського фейку з’явилася 11 вересня 2015 р. На Інтернет-сайті sevastopol.su оприлюднено інформаційний матеріал під назвою «Эксперт РИСИ Андрей Важдра в Севастополе: «Если бы не референдум, в Крыму была бы кровавая бойня» із, нібито, коментарями експерта Російського інституту стратегічних досліджень «Андрія Варджи», який виступив з доповіддю під час проведення «Міжнародної науково-практичної конференції з нагоди відкриття Російського інституту стратегічних досліджень у Севастополі.

Доповідь «А.Варджи» стосувалась закономірності «повернення» Криму у склад Російської Федерації, проведення референдуму в АР Крим як єдиний варіант розвитку подій без кровопролиття, а «переворот» в Україні позиціонувався ним як наслідок геополітичної стратегії США.

Довідково: на сайті Російського інституту стратегічних досліджень 26 липня 2015 року анонсовано створення експертної групи в Україні до якої увійшли українські політологи та журналісти з метою аналізу розвитку подій в Україні. Зокрема, у складі групи значиться особа на ім’я «А.Варджа». У анонсі зазначається, що вказана особа, нібито, закінчила Київський національний університет ім. Т.Шевченко, працювала в центральних структурах виконавчої влади в Україні, у 2008 році створила та вела сайт «Руська Правда».

Також зазначається, що «А.Варджа» на даний час є головним редактором інформаційного Інтернет-видання «Альтернатива» (зареєстрований у Росії), який, начебто, плідно співпрацює з рядом російських ЗМІ.

До складу групи також увійшли: Олексій Самойлов - мешканець міста Києва, кандидат соціологічних наук, учасник аналітичної групи «Русский Восток»; Егор Кваснюк - екс-член «Партії Регіонів», координатор одеського руху спротиву «Куликове Поле»; Олександр Роджерс - екс-радник кандидата у Президенти України Олега Царьова, співпрацює з аналітичної групою радника президента РФ Сергія Глазьева; Антон Гурьянов – мешканець м. Харкова, кандидат економічних наук, очільник політичного руху «Русский Восток»; Игорь Друзь – голова української громадської організації «Народний собор України Новороссии», радник Игоря Стрелкова з питань інформації та політики, політичний оглядач видання «Сегодня Ру».

З метою встановлення особи «А.Варджи» нами проведено розслідування та встановлено наступне.

Користувачі Інтернет мережі з числа активних блогерів у власних коментарях до публікацій «А.Ваджри» та на відповідних профільних форумах схиляються до думки, що під псевдонімом «А.Ваджри» можуть публікуватися особи Денис Шевчук або Юрій Романенко. Також висловлюється думка, що А.Варджа є збірним образом, псевдонімом (брендом) для групи авторів до організації якої причетний Д.Шевчук.

Довідково: Шевчук Денис Володимирович - 0.01.1975 р.н., уродженець м. Харкова, зареєстрований за адресою: м.Харків, провулок Залізничний, буд 3, кв. 6. З 1998 року є засновником та лідером Партії «Русь» (зареєстрована за адресою: Чернігівська обл., Ріпкинський район, смт. Любеч, вул. Радянська, буд.2, фактична адреса: м.Київ, вул. Ревуцького, буд 44, кВ. 21).

З 2009 року Д.Шевчук, як лідер партії «Русь» активно почав висловлювати ідеї краху держави України та створення «русского государства» на території України, а також повернення назви «Русь». В цей же час подібна система поглядів почала поширюватись рядом Інтернет-спільнот, підконтрольних особі під псевдонімом «Андрія Варджи», що межувалось з припиненням активної інформаційної діяльності Д.Шевчука. У 2013 році Д.Шевчук на черговому з’їзді Партії виступив під ім’ям «А.Варджи» за підтримку нової програми партії «Русь» і ініціювання проведення всеукраїнського референдуму про прийняття конституції навої держави – Республіки Русь-Україна. Вказані виступи були активно підтримані у блогосфері, зокрема «брендом» «А.Варджа» на «andreyvadjra.livejournal.com», «andreyvadzhra.odnako.org», сайті«Альтернатива».

У подальшому в Інтернет просторі з’являються відеоматеріали, у яких подібні ідеї також були висловлені директором центру політичного аналізу «Стретадема», головним редактором порталу хвиля Романенко Юрієм Віталійовичем - 26.12.1977 р.н. на інформаційному порталі «rideo.tv» також під псевдонімом А.Варджи.

При цьому, на «rideo.tv» також з’являється ще одна особа, яка виступає з антиукраїнськими висловлюваннями.

Судячи із фото, саме дана особа була присутня на «міжнародній науково-практичної конференції» у Севастополі.
Водночас, аналіз перетину кордону Д.Шевчука або Ю.Романенка свідчить, що жоден з них за останній рік не здійснював перетину кордону з Кримом.

Таким чином, «А.Варджа» є штучним збірним образом у якому приймає участь група авторів, які підтримують проросійські погляди та фактично є ініціативою російської пропаганди, основною метою якої є ідеологічне обґрунтування зміни меж території України, законності від’єднання АР Криму від України та вступу до РФ тощо.

Зважаючи на викладене, напрошується логічний висновок, що «А.Варджа» є знеособленим медійним проектом російської сторони, під яким оприлюднюються різного роду тенденційні матеріали антиукраїнського спрямування, а також відео-сюжети (інтерв’ювання) підставних осіб під виглядом вказаного експерта.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини