"Підтримати"
Новини
Всі новини
/

Як правильно вибрати очищувач повітря?

18:01, 30 гру 2015
2 687
Как правильно выбрать очиститель воздуха?Кожна людина, хоч трохи піклується про здоров'я, замислюється про покупку очисника повітря. Такий прилад очищає повітря від пилових частинок, неприємних запахів, токсичного диму, шкідливих часток, що викликають алергії і погане самопочуття. Очищувач може додатково іонізувати повітря в приміщенні, зволожувати або, навпаки, осушувати повітря, залежно від того, яка саме проблема зустрічається у вас в квартирі. Однак серед широкого розмаїття типів цього приладу, що різняться від моделі до моделі своїм функціоналом, часто дуже складно вирішити, який саме очищувач повітря вам необхідний.
 
Що вдає із себе повітряочищувач?
 
Очищувач повітря складається з вентилятора і декількох фільтрів. Залежно від встановлених в прилад фільтрів, різниться ступінь очищення приміщення від різних видів повітряних забруднень. У сучасних повітряочищувачах, пропонованих в Україні, можна зустріти такі фільтри:
 
* Механічний (фільтр попереднього очищення). Очищує газ, що надходить у очищувач від твердих пилових частинок, пуху і шерсті домашніх вихованців. Є рекомендованим до встановлення, оскільки його робота оберігає інші фільтри приладу від швидкого забруднення.
* Вугільний. Служить для поглинання з повітряної суміші неприємних запахів і тютюнового диму. Володіє досить низькою ефективністю, оскільки пропустити через вугільні пластини забруднене повітря в стислі терміни не вийде. Оскільки така очистка вимагає багато часу і не є досить якісною, не рекомендується використовувати очищувачі повітря, що складаються з одного лише вугільного фільтра.
* HEPA-фільтр. Високоефективний сучасний пиловий фільтр, що затримує на собі частинки пилку, дрібний пил, алергени рослин і комах, спори грибків і шерсть тварин. Використання приладом такого виду фільтра є запорукою його високої продуктивності.
* Фотокаталітичний. Інноваційна розробка, що використовує ультрафіолетове випромінювання для розкладання шкідливих повітряних домішок. Він чудово справляється зі знищенням неприємних запахів, знищують бактерії і викликають алергії мікроорганізми, з високою ефективністю розкладає отруйний дим до нешкідливих з'єднань.
* Електростатичний. Принцип роботи даного фільтра полягає в притягненні заряджених мікрочастинок до пластин приладу. Така модель ефективно осаджує пил, шкідливі смоли, що знаходяться в повітрі, але вимагає частого чищення (близько рази на тиждень).
* Водний. Водні очищувачі повітря виділяються в окрему категорію "мийки повітря", оскільки як основним очищуючим елементом виступає вода.
 
На що звертати увагу при виборі очисника повітря?
 
У очищувальних приладів є такий параметр, як площа очистки. Тому перш ніж купити очищувач повітря, визначте, потрібен вам переносний прилад, здатний очищати різні кімнати, або ж статичний, який буде безперервно обслуговувати лише одну. Відповідно, робочу площу очисника потрібно вибирати під приміщення найбільшої площі, в якому передбачається його використання.
Как правильно выбрать очиститель воздуха? 
Другий момент - це частота обслуговування. Водні моделі очисника та зволожувачі повітря зажадають щоденної уваги до себе. Електростатичний фільтр потребує щотижневої промиванні. Фотокаталітичний очищувач, іонізатор і озонатор, вугільний і HEPA-фільтри не так вередливі, тому нагадують про себе один раз на місяць.
 
Очищувачі повітря володіють різним ступенем шуму, енергоспоживанням, режимами роботи, функцією очищення повітря в відсутності людини, нічним підсвічуванням та іншими налаштуваннями. У Києві можна вибрати як найпрогресивніші моделі повітря очищувачів, так і недорогі прилади з обмеженим функціоналом: все це залежить тільки від ваших потреб і ступеня вашої турботи про власне здоров'я.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини