"Підтримати"
Новини
Всі новини

Щоб обміняти валюту в РФ, потрібно заповнити цікаву анкету. ФОТО

Чтобы обменять валюту в РФ, нужно заполнить интереснейшую анкету. ФОТО

У Росії набули чинності нові правила обміну валюти. Тепер, щоб здійснити валютну операцію, громадянам необхідно заповнити спеціальну анкету. Судячи з неї, у деяких обмінниках зажадають 2-ПДФО, мету покупки валюти і навіть інформацію про фінансове становище.

Фонтанка.ру пройшлася по банкам і спробувала поміняти 20 тисяч рублів на долари. Процедура зайняла якихось півтори години.

Читайте на Infokava.com: У Росії хочуть заборонити долари. Сподіваються врятувати рубль?

Крім ПІБ і мети візиту, в документі є графа «відомості про фінансовий стан», «відомості про ділову репутацію» і – увага! – «відомості про джерела походження грошових коштів і (або) іншого майна клієнта». У виносці до цього пункту сказано, що клієнт повинен надати копії документів, що підтверджують джерела походження грошей або майна — довідка 2-ПДФО, договори купівлі-продажу, податкова декларація та ін.
Чтобы обменять валюту в РФ, нужно заполнить интереснейшую анкету. ФОТО

Окремий додаток заповнюється, якщо у банку є підстави вважати, що бенефіціарним власником є інша фізична особа», тобто, якщо ви купуєте валюту не для себе. В цьому випадку доведеться вказати всі його паспортні дані, якщо він приїжджий — дані міграційної карти, іноземний паспорт і т. д.
Чтобы обменять валюту в РФ, нужно заполнить интереснейшую анкету. ФОТО

Видання зазначає, що форму анкети кожен банк встановлює самостійно, тому сказати напевно, що десь попросять 2-ПДФО, а десь лише паспорт, не можна. Ось в банку ВТБ24, наприклад, не попросять нічого, крім паспорта, повідомляє прес-служба банку.

«Нові вимоги ЦБ позначаться тільки на внутрішніх процедурах банку, пов'язаних з обробкою інформації про клієнта у відповідних регістрах. Для проведення валютообмінної операції на суму до 15 тисяч рублів ідентифікації особи не вимагається, для суми понад 15 т. р. — як і раніше достатньо лише паспорта (для громадян РФ)», — повідомляє банк.

Але в підсумку, щоб купити $270, поки знадобилося лише півтори години часу.

За матеріалами: Блозі ЖЖ

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини