"Підтримати"
Новини
Всі новини

Народні прикмети: вірити чи ні?

Народные приметы: верить или нет?

Народні прикмети були відомі ще в давнину. Людство не мало достатньо досвіду і даних для того, щоб характеризувати те чи інше явище. Тому люди прагнули знайти якийсь вихід. Прикмети і забобони були сформовані тільки з бажання дати пояснення якійсь конкретній події, суть якої залишалася загадковою і містичною. Так з'явилися прикмети

Народні прикмети зародились та існували разом з «народом». Тривале застосування їх на практиці дуже сприяло глибокому проникненню у свідомість. Сьогодні навіть наукові теорії і трактати не в силах вибити з розумів людей не науковий підхід до життя, який виражається в так званому передбаченні подій сьогодення (так звані прикмети).

Не існує народних прикмет. Прикмети - це мудрість конкретного народу, що проживає на певній території, яка збиралася століттями. Одне покоління її формувало й передавало нащадкам.

Часто, застосовуючи на практиці ту чи іншу народну прикмету, ми отримуємо позитивний результат. Але бувають і випадки, коли прикмети не працюють. Все залежить від ситуації.

У психологів на цей рахунок свої переконання. Справа в кодуванні моделі поведінки, яка відбувається в момент усвідомлення негативного або позитивного чинника ззовні. Людина спрямовує всі свої думки на те, що сьогодні в неї вже точно нічого не вийде. Так і відбувається. Не тому, що так повинно було бути, а тому, що ми самі себе запрограмували на «погане». А якщо прикмета нам не відома, адже тоді і «поганого» не трапляється, а якщо і трапляється, то проблема не прив'язується до факту з минулого. Отже, психологи стверджують, що коли ви помітили позитивну для вас прикмету, концентруйте на неї подумки і все у вас вийде. Плюси хороших прикмет неможна не помітити. А погані прикмети знати зовсім не обов'язково. Ось така вона психологічна теорія.

Народні прикмети - це багатий досвід зібраний людьми протягом досить тривалого часу.

Сучасна цивілізація побудована на наукових догматах, які все частіше висміюють слабо обґрунтовані причинні зв'язки між прикметою і наступним за нею подією.

Існує гіпотеза, згідно якої все наша життя від народження до смерті визначена. Це, як правило, пов'язують з релігійними уявленнями про створення всього живого. Іноді програма життя, закладена в нас, пов'язана з силою космосу. Нібито якась космічна енергія проектує нашу щоденну поведінку і, як наслідок, все наше життя.

Всі прикмети і забобони діляться на дві великі групи: погані і хороші. Цікавий факт, але людина легше і швидше всього запам'ятовує саме погані прикмети, які, відповідно, несуть з собою негативні наслідки.
Це обумовлено тим, що наша свідомість не робить акценти на «добрий» ,а от на «поганому» зупиняється і проводить його модельний аналіз. Таким чином, автоматично включається самозахист. «Хороше» не заподіє лиха, навіщо про нього багато думати, а от «погане» слід обдумати, як нам, наприклад, уникнути його наслідків. Страх плодить погані прикмети, як гриби після дощу.

Нижче наведу найбільш поширені народні прикмети.

Добрі народні прикмети

1 Якщо в будинку посуд б'ється – жди успіху і щастя. Однак зберігання розбитих тарілок і чашок суворо заборонено. Ця прикмета активно використовується на весіллях, коли для забезпечення кращого життя молодят гості після виголошеного тосту і випитого вмісту фужеру б'ють його.
2 Молода подружня пара повинна, тримаючись за одну тарілку, разом її розбити. Вважається, що буде стільки дітей, скільки буде осколків.
3 Якщо у людини по всьому тілу маленькі чорні родимки - бути їй щасливою. Особливу цінність представляють ті родимки, які відразу не видно (сховані під одягом або прикриті волоссям).
4 Якщо син пішов у матір – бути йому щасливим, а дочки – якщо у батька.
5 Новонародженого загортають у сорочку батька. Вважається, що це принесе йому удачу в житті

Погані народні прикмети

1 Птиця влетіла в будинок або б'ється об скло. Є повір'я, що у птахів живуть душі померлих людей і коли птах залітає до вас у будинок, це означає швидку смерть одного з тих, хто живе у ньому, так як мертва душа "кличе" живу людину за собою.
2 Чорна кішка перебігає дорогу. Але важливо з якого боку тварина біжить щодо вас. Якщо кішка перебіжить дорогу зліва направо перед чоловіком, це для нього до нещастя. А якщо, навпаки – до удачі. Для жінки народна прикмета діє у зворотному напрямку.
3 Сіль, розсипана по підлозі до сварок в будинку. Проте біди можна уникнути. Досить голосно засміятися або вдарити себе по лобі.
4 Повертатися, до невдачі. Якщо ви вже вийшли за поріг, постарайтеся не повернутися або після повернення скорчите в дзеркало пику.
5 Вітати з Днем народження заздалегідь небезпечно для ювіляра. Вважається, що випередження події тягне можливість її не настання, тобто смерть іменинника, до прикладу.

Вірити чи ні в народні прикмети - вирішувати кожному з нас.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини