"Підтримати"
Новини
Всі новини

19 грудня - свята, іменини, народні прикмети

19 декабря - праздники, именины, народные приметы

Свята сьогодні

День святителя Миколая Чудотворця
19 грудня православні відзначають День святителя Миколая Чудотворця. Святитель Миколай вважається покровителем мандрівників та мореплавців. І є одним з найбільш шанованих святих у православному світі.

За своє земне життя він зробив багато добрих справ на славу Божу, що їх не перерахувати, але серед них є одне, яке відноситься до числа чеснот і до того, що було підставою їх вчинення, що рухало святителя на подвиг, — його віра, дивовижна, сильна, ревна.

Міжнародний день допомоги бідним
Щороку 19 грудня світова спільнота відзначає Міжнародний день допомоги бідним (англ. International Day to Assist the Poor), встановлений ООН в 1995 році.

Організація Об'єднаних Націй розглядає бідність як «стан тривалої вимушеної відсутності необхідних ресурсів для забезпечення задовільного способу життя». За даними міжнародних експертів, на кінець 20 століття, близько чверті всього населення планети, тобто півтора мільярда людей, влачило жебрацьке існування. А проведені дослідження також показали, що в період з 1999 по 2007 роки від злиднів померло понад 300 мільйонів чоловік. Варто відзначити, що навіть дві світові війни в цілому не забрали стільки людських життів.

День адвокатури України
В грудні 2002 року Президент України підписав Указ № 1121/2002 про встановлення в Україні професійного свята — Дня адвокатури, яке щорічно відзначається 19 грудня.

Метою встановлення свята є визнання великого суспільного значення цього правозахисного інституту в Україні. Адже те, наскільки ефективна діяльність адвокатури, служить чітким показником рівня демократії в державі, його політичної та економічної стабільності.

Іменинники сьогодні: Максим, Микола

Народний календар:

Микола Зимовий
У цей день Православна церква відзначає пам'ять одного з найбільш шанованих на Русі святих — Миколая-Угодника, або, як його ще називають, Чудотворця.

На Миколу нікому не можна було сумувати — вважалося, що це принесе суворі морози. Втім, у цей день погода і без того зазвичай бувала студеною. Люди звертали увагу на те, як Нікола продовжує роботу святих Варвари і Сави — морозить річки і озера. «Нікола загвоздит те, що Сава намостит», — помічали наші предки. Якщо перед Миколиним днем вдень випав іній, можна було чекати хорошого врожаю вівса.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини