"Підтримати"
Новини
Всі новини

Героїн — це бренд, створений фармацевтичною компанією Bayer AG

Героин — это бренд, созданный фармацевтической компанией Bayer AG

Директор дослідницьких програм Bayer Генріх Дрезер повідомив керівництву компанії про прорив. Під його керівництвом був створений препарат, який знімав біль краще морфіну і був при цьому безпечніше. Більш того, співробітники лабораторії і сам Генріх Дрезер, випробували нові ліки на собі, виявили додаткову властивість – препарат викликав потужну емоційну реакцію, майже героїчне натхнення. На честь цієї властивості новонароджену пігулку назвали «героїн».

В останні роки поза-минулого століття головним захворюванням людства вважався туберкульоз. Антибіотиків ще не існувало, так що єдиним методом лікування було придушення симптомів захворювання, у першу чергу кашлю. З усіх існуючих у той час препаратів краще всього з цим справлявся кокаїн, створений саме для лікувальних цілей. Однак незабаром стало ясно, що «лікування» кокаїном призводить до виникнення гострої залежності. У 1896 році Йозеф фон Мерінг розробив новий препарат і переконав головного виробника алкалоїдів, дармштадський фірму «Мерк», викинути на ринок в 1898 році «діонін» – похідне морфіну. Комерційний успіх нового ліки виявився настільки великим, що всі фармацевтичні компанії включилися в винахідницьку гонку.

10 серпня 1897 Феліксу Хоффману, співробітнику Bayer, вдалося синтезувати ацетилсаліцилову кислоту, створивши перші в історії синтетичні ліки, тобто лікувальну субстанцію, яка не існує в природі. Цей аспект відкриття особливо важливий, оскільки вперше з'явилася технологія масового промислового виробництва ліків.

Успіх аспірину був всесвітнім і нескінченним. Незважаючи на всі подальші досягнення і відкриття, він по цю пору залишається найпоширенішим медикаментозним засобом. За останніми даними, щорічне споживання аспірину перевищує 40 млрд таблеток.

Так компанія Bayer відразу стала головним фармацевтичним підприємством планети. Але наукова думка, яку підганяють комерційними міркуваннями, не стояла на місці.

Діацетилморфін був вперше синтезований в 1874 році Алдером Райтом, англійським хіміком, який працював у медичній школі при госпіталі Св. Марії в Лондоні.

В якості лікарського засобу від кашлю діацетилморфін розроблявся німецьким хіміком Феліксом Гоффманном і був випущений німецької фармацевтичною компанією Bayer AG в 1898 році під торговою маркою «героїн».

Препарат продавався як заспокійливий при кашлі і який не викликає звикання на заміну морфію (морфіну). Цьому сприяло те, що героїн викликає відносно спокійну ейфорію з мінімальними відхиленнями в поведінці та інтелекті (за умови його недовгого використання). З 1898 по 1910 рік героїн продавався як заміна морфіну і ліки від кашлю для дітей.

Успіх чергової новинки Bayer виявився не меншим, ніж успіх аспірину. Тим більше, що вона, на думку фармацевтів, була мало не панацеєю. Героїн – у вигляді сиропу або таблеток – лікарі прописували при грипі та серцевих скаргах, хвороби шлункового тракту і великому склерозі.

Протягом 15 років була проведена 1 тонна чистого героїну, який, як і припускали його творці, завоював світ. До 1915 році Bayer продавала його в 22 країни, при цьому головним покупцем були США. Перші тривожні сигнали про побічну дію героїну з'явилися саме за океаном, і досить скоро. Однак ніхто на них не звернув уваги. Будь-яка критика препарату вважалася наклепом конкурентів і загрозою прогресу науки. Сукупна вага річного продукту вимірювалася багатьма тоннами, до виробництва під'єднувались все нові країни – в 1922 році крім Німеччини героїн робили Франція, Італія, Швейцарія, Нідерланди, Японія, Туреччина. Не останню роль серед виробників «опіуму для народу» грала і молода республіка Рад. Роки між 1925-му і 1930-му можна без перебільшення назвати «п'ятирічкою героїну» – його світове виробництво (34 тонни, що викидаються на ринок 23 компаніями) досягло свого апогею.

Своє значення в повсякденній медичній практиці препарат втратив тільки після другої світової війни, проте він як і раніше продавався в рецептурних відділах аптек. Остаточну заборону на героїн у Німеччині було введено лише в 1971 році.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини