"Підтримати"
Новини
Всі новини

Що відбувається, коли ми їмо занадто багато солі?

Что происходит, когда мы едим слишком много соли? Натрій, один з головних інгредієнтів столової солі, регулює кровотік і тиск, а також допомагає передавати сигнали між нервами і м'язовою тканиною. Хлор, другий елемент, з якого складається столова сіль, допомагає травленню. Їжа у вашому меню повинна містити достатньо солі, щоб заповнити нестачу цих речовин у вашому організмі.

Однак велика кількість солі може нанести вам шкоду.
У напівфабрикатах міститься занадто багато солі; ресторани додають багато солі в їжу, щоб зробити її смачніше. В результаті дуже багато людей харчуються пересоленою їжею, що надає згубний ефект на їх організми.

Коли ви споживаєте дуже багато солі, ваше тіло затримує більше води. Це відбувається тому, що нирки, які фільтрують відходи з крові, містять строго певне співвідношення електролітів (таких як натрій і калій) до води. Більша кількість солі означає, що нирки починають утримувати більше води в організмі. Це може викликати цілий ряд неприємностей, починаючи від едеми і закінчуючи чимось більш серйозним. Більша кількість води в організмі призводить до того, що через вени і артерії проходить більше крові, поступово розширюючи їх, - це призводить до підвищеного тиску і гіпертонії.

Як ви знаєте, від солі хочеться пити - таким способом ваш організм намагається відновити співвідношення натрію до води. Якщо ви почнете багато пити - отримаєте едему і гіпертонію. Якщо не почнете багато пити - тіло саме забере потрібну йому воду з клітин, що призведе до зневоднення.

Люди, що споживають багато солі, частіше ходять в туалет через надлишків води. При цьому кожен раз ваше тіло втрачає кальцій - мінерал, який в тому числі відповідальний за міцність кісток і зубів. Будете ходити в туалет занадто часто - і ваш організм втратить занадто багато кальцію, що викличе остеопороз.

І це не все. Деякі негативні ефекти солі все ще недостатньо вивчені. Деякі дослідження показують, що надмірне споживання солі викликає виразки шлунка, інфекції і, можливо, навіть прискорює розвиток раку шлунка. Ніхто не знає, чому це відбувається, проте є припущення, що натрій може руйнувати слизову шлунка.

Сіль може також негативно впливати на вашу когнітивну функцію. Це було відкрито в 2010 році, коли вчені провели відповідне дослідження. Отже, існує безліч доказів: споживання великої кількості солі може мати серйозні довгострокові негативні ефекти на здоров'я. Проте в денному раціоні більшості людей натрію міститься значно більше рекомендованих +2300 міліграм. Зверніть увагу на те кількість солі, яку ви споживаєте: відмова від дуже солоних продуктів як мінімум не зашкодить вам.

Матеріал : https://vk.com/unbfacts

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини