"Підтримати"
Новини
Всі новини

Чорний ящик

Парадокс полягає в тому, що ящик звичайно не чорний. І не ящик. Багато хто бачив його на картинках. Завжди, він являє собою або помаранчеву кулю, або помаранчевий циліндр.

З приводу того, чому пристрій досі називається «чорним» існує кілька версій

По одній - перші «чорні ящики» дійсно представляли собою коробки чорного кольору, а розфарбовувати в яскраві кольори їх стали пізніше;

За наступної версії - прототипи першого самописців ставали чорними після того, як обгорали при випробуваннях полум'ям;

За іншою - «чорним» ящик назвали за його недоступність ні для кого, крім вузьких фахівців. Його зміст аж до завершення розшифровки представляє таємницю. Причому таємницю загибелі літака.
Черный ящик

Чорний ящик. Його ще називають «ящик Пандори». Однак це не позначення реально існуючого предмета, а філософсько-науковий термін. У теорії управління, теорії ймовірності, кібернетиці, психології та ряді інших галузей науки цей термін застосовується по відношенню до об'єкта, внутрішня суть якого нам невідома і недоступна, і про суть об'єкта ми можемо тільки здогадуватися, припускати за його зовнішніми проявами.

Примітно, що «чорним ящиком» самописець прозвали не тільки в Росії. Так, в англійській мові пристрій називається «black box», у французькому - «boîte noire», а в іспанському - «caja negra».

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини