"Підтримати"
Новини
Всі новини

Перше велике оновлення WINDOWS 10: що нового?

Первое крупное обновление WINDOWS 10: что нового?

Разом з першим великим оновленням Windows 10 до користувачів повернеться маса звичних функцій і декілька приємних нових можливостей.

Windows 10 отримала перше велике оновлення. Здається, це найкращий момент для активації ліцензії або переходу на «десятку» зі старих версій ОС. Розглянемо детальніше ключові особливості, заради яких варто змінити стару систему або оновити вже встановлену.

Можливість використовувати ліцензійні ключі старих версій Windows (7 і 8)

Завдяки листопадовому оновленню, свіжовстановлений (на попередню версію системи або чистий жорсткий диск) Windows 10 можна активувати без бубнів і шаманських танців після установки будь-яким наявним ключем. Підходять ліцензії для Windows 7, 8 і 8.1.

Нові можливості стартового меню

Тепер ненависний Start став значно зручніше. По-перше, на головному екрані можна розмістити колонки по чотири широкі плитки. Зробити це можна так: «Налаштування» → «Персоналізація» → «Старт» → «Показати більше плиток» (Settings → Personalization → Пуск → Show more tiles).

По-друге, збільшилася загальна кількість плиток в стартовому меню. Якщо раніше можна було використовувати не більше 512 ярликів, тепер це число збільшилося в чотири рази — до 2048.

Третє, і, мабуть, найприємніше оновлення стартового меню торкнулося пропонованих програм. Тепер настирливу рекламу з «Магазину» можна відключити. Зробити це можна в меню «Налаштування» → «Персоналізація» → «Пуск», де потрібно зняти галочку в рядку «Показувати рекомендації в меню „Пуск“» (Settings → Personalization → Пуск → Occasionally show suggestions in Start).

Налаштування оформлення вікон

З оновленням з'явилися і всім звичні теми оформлення (вони і раніше були, але скільки мороки). Звичайно, Windows вже дозволяла змінювати колір меню «Пуск» панелі задач. Але тепер можна встановити і колір віконних заголовків. Для цього зайдіть в меню «Налаштування» → «Персоналізація» → «Кольору», де потрібно встановити галочку напроти пункту «Показати колір в меню „Пуск“ на панелі задач та в центрі повідомлень» (Settings → Personalization → Colors → Show color on Start, taskbar, action center, and title bar).

Вбудований пошук загубленого пристрою

В минулих версіях Windows для пошуку загубленого (залишеного або вкраденого) ноутбука або планшета потрібно було заздалегідь встановити спеціальний додаток. При установці листопадового оновлення в системі з'являється функція «Знайти мій пристрій» (Find My Device). Для її активації необхідно зайти в меню «Налаштування» → «Оновлення та безпека» → «Знайти мій пристрій» і натиснути «зберігати розташування мого пристрою».

Нова функціональність Cortana

Голосовий помічник Cortana, який тепер доступний в Канаді, Японії, Індії та Австралії (до нас поки черга не дійшла), вміє працювати з рукописними нотатками, відстежувати купони з електронної пошти і оповіщати про їх наявність при відвідуванні відповідних сайтів. З'явилася синхронізація контактів і дзвінків між настільним ПК і смартфоном, причому при пропущений виклик повідомлення буде виводитися і на робочому столі основного пристрою (включається окремим пунктом меню). Ще одна цікава функція дозволить Cortana включати домашній комп'ютер при появі мобільного пристрою будинку.

Головною зміною в голосовому помічнику стала, мабуть, підтримка локальних користувачів: тепер немає необхідності в обліковому записі Microsoft для використання Cortana.

Інші поліпшення

Крім цього, нове оновлення містить масу дрібних, але корисних змін.

З'явився зручний поділ робочого екрану для двох додатків перетягуванням (як в Windows 8).

Став можливий вибір принтера за замовчуванням в меню «Налаштування» → «Принтери та сканери» (Settings → Devices → Printers & Scanners). Відразу після установки функція включена, і постійно буде використовуватися пристрій, який було обрано останнім.

З'явилася можливість відключення заставки на екрані блокування. Замість неї можна використовувати просту заливку. Для цього необхідно перейти в меню «Налаштування» → «Персоналізація» → «Екран» (Settings → Personalization → Lock Screen).

Microsoft Edge тепер дозволить синхронізувати список для читання та обраного на всіх пристроях під управлінням Windows 10.

Встановлений Skype тепер розділений на три програми: Skype Video, Messaging і Phone для відеодзвінків, листування та дзвінків на звичайні телефони.

Нарешті з'явилася можливість встановлювати програми на зовнішні накопичувачі, такі як SD-карти (дуже актуально для планшетів, нетбуків і інших пристроїв з невеликим основних сховищем). Доступно в меню «Налаштування» → «Система» → «Зберігання» (Settings → System → Storage).

Для оновлення необхідно зайти в меню «Налаштування» → «Оновлення та безпека» і перевірити наявність оновлень.

За матеріалами: lifehacker.ru

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини