"Підтримати"
Новини
Всі новини

У Китаї представили сімейного робота-дворецького. ВІДЕО

В Китае представили семейного робота-дворецкого. ВИДЕО

Китайська компанія Ubtech Robotics представила "пілотну" модель двоногого крокуючого домашнього робота Alpha 2, призначення якого - обслуговувати родину в будинку і виконувати функції гувернера (у тому числі вихователя дітей), дворецького і секретаря.

"Серцем" робота є ARM-процесор Samsung Exynos 5, а "мозком" - операційна система Android 4.4. "На борту" у нього два гігабайти оперативної пам'яті і 16 гігабайт вбудованої пам'яті. Алюмінієве "тіло" включає 20 гнучких суглобів, що дозволяють виконувати нахили, присідання, згинання і т. д. При зростанні 43 сантиметри важить Alpha 2 близько 2,5 кілограмів, а живить його батарея 11.1 V ємністю 2150 ампер-годин.

Штучний інтелект забезпечується завантаженими додатками, а також хмарними сервісами, з якими робот зв'язується по Wi-Fi в тому числі і для того, щоб завантажити оновлення. Керувати ним можна через додаток на телефоні і за допомогою голосових команд.

Незважаючи на досить скромні характеристики, Alpha 2 може багато чого. Голосом або електронним листом він нагадає про важливу подію, розбудить вранці, відправить і прийме дзвінки і голосові повідомлення і програє улюблену мелодію з музичної колекції на домашньому медіа-сервері. Ще він розпізнає обличчя домочадців, веде фото - і відеохроніку сімейного життя і розміщує цей контент в соцмережах.

Також робот підтримує просте спілкування з людиною. У нього вбудована функція синхронного перекладу, причому, задавати йому питання можна голосом.

Це не все. "Малюк" здатний синхронно повторювати за людиною руху (наприклад, під час ранкової зарядки), принести парасольку на випадок дощу на вулиці (попередньо визначивши погоду через інтернет), подати викрутку главі сімейства і дати пораду по ремонту, попередньо знайшовши інформацію в інтернеті.

Також він може читати дітям казки на ніч і "укладати спати", вимикаючи світло і бажаючи спокійної ночі, і проводити віддалений моніторинг домашніх систем (якщо це "розумний будинок"). І, нарешті, він може виконувати роль розумної іграшки для дітей і домашніх тварин.Судячи з активності інвесторів, чарівний "дворецький" сподобався багатьом: до ранку п'ятниці 13 листопада розробники зібрали вже 300 тисяч доларів. Внесок в 499 доларів автоматично дає можливість придбати цей гаджет в березні 2016 року, коли почнеться серійне виробництво.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини