"Підтримати"
Новини
Всі новини

Україна змінила свою мету у війні з Росією

Дмитро Кулеба заявив про можливість звільнення усіх окупованих територій. Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив, що Україна у випадку перемоги в битві за Донбас хотіла б звільнити усі свої території, окуповані Росією, проте переговори також не виключив.

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив, що Україна у випадку перемоги в битві за Донбас хотіла б звільнити усі свої території, окуповані Росією, проте переговори також не виключив.

«Картина перемоги – це концепція, що розвивається. У перші місяці війни перемога для нас виглядала як відведення російських військ на позиції, які вони займали до 24 лютого, і розплата за завдані збитки. Тепер, якщо ми будемо досить сильні на військовому фронті і виграємо битву за Донбас, що буде вирішальним для подальшої динаміки війни, то, безумовно, перемога для нас у цій війні буде звільненням решти наших територій», – сказав Кулеба в інтерв’ю Financial Times, пише «Українська правда».

Він наголосив на тому, що лише поразка Росії дозволить Україні знову відкрити свої чорноморські порти та відновити експортну економіку.

«Якщо Київ отримає ще більше військової підтримки, ми зможемо відкинути їх із Херсонської області, розгромити Чорноморський флот і розблокувати прохід [до моря]», – сказав Кулеба.

Водночас він також визнав, що кровопролиття може бути занадто великим, і Україні, можливо, доведеться вести переговори про врегулювання. У такому разі Київ хотів би «підійти до неминучого моменту з найсильнішими картами», сказав голова МЗС.

Кулеба сподівається, що західні партнери продовжать підтримку України й нададуть сучасну зброю для боротьби проти загарбників. Він впевнений, що союзники підтримають Україну до кінця, включно з витісненням Росії з Донбасу та Криму. За словами Кулеби, коли три місяці тому «демократія була в занепаді», а «авторитарні режими йшли в наступ», опір України «повернув США та ЄС єдність».

«Вони вже відчувають, що наша перемога буде і їхньою перемогою, і тому я вірю, що вони підтримають нас», – сказав міністр.

Кулеба сказав це за кілька годин після параду Перемоги на Червоній площі в Москві 9 травня, під час якого президент Росії Владімір Путін заявив про необхідність захисту Росії від НАТО боями на території України.

Також заява Кулеби свідчить про те, що мета України у цій війні змінилася. Адже 5 квітня президент Володимир Зеленський говорив, що перемогою для України буде відступ Росії до кордонів і меж, які були до 24 лютого цього року.


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини