"Підтримати"
Новини
Всі новини

У СІЗО Дніпра привезли російських військовополонених

У слідчий ізолятор Дніпра доставили полонених російських військових із Харківської, Херсонської та Запорізької областей. Наразі розглядається питання щодо їх подальшого етапування.

Про це повідомив у інтерв'ю заступник мера Дніпра Михайло Лисенко.

"Я знаходився при їх висадженні після етапування. Видовище досить жахливе. Обірвані, голодні, подряпані, смердючі. Я не знаю, коли вони востаннє приймали душ чи стирали одяг. Швидше за все, це було на День народження путіна, судячи з їхнього зовнішнього вигляду. Видовище гнітюче. Я так розумію, що це перша хвиля — ті, кого відправляють на забій та намагаються закидати трупами місто Дніпро та прилеглі території. Здебільшого це були незрозумілі удмурти та сумнівні якути. Коли я їх побачив, то не повірив своїм очам. Причому всі вони маленького зросту, армія гномів", – розповів Михайло Лисенко.

20 березня доставили ще 23 полонених рф. Деякі з яких не їли по п'ять днів. Їх нагодували, відносяться до них гуманно та чітко дотримуються Женевської конвенції.

"У нас цивілізована країна. Навіть незважаючи на те, що ми перебуваємо у стані війни, ми жорстко і чітко дотримуємося Женевської конвенції. У нас усі військовополонені будуть у належному стані. Їм усім без винятку надається будь-яка медична допомога. Я розумію можливі обурення телеглядачів. Ніхто нікого не розстрілюватиме. Ми є європейською державою, ми дотримуємося всіх законодавчих актів, які поширюються на всіх членів Євросоюзу", – зазначив Лисенко.


Перший заступник міністра внутрішніх справ Євгеній Єнін наголосив, що Україна буде використовувати усі можливості, які дають Женевські конвенції щодо російських полонених. 

"Ми будемо використовувати всі ті можливості, які дають нам у цьому плані Женевські конвенції. Тобто використання праці тощо. Всі ці люди згодом будуть працювати на відновлення економіки України", - наголосив він. 


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме