"Підтримати"
Новини
Всі новини

Кабмін ухвалив рішення про індексацію пенсій деяким категоріям громадян

З березня українці пенсійного віку, хоч і не всі, отримають певну доплату до пенсії. У середу, 16 лютого. Кабмін ухвалив рішення про індексацію пенсій. 

Кабінет міністрів у середу, 16 лютого, ухвалив рішення про індексацію пенсій з 1 березня для низки категорій. Під індексацію потраплять і так звані соціальні пенсії, підвищення яких планувалося разом із підвищенням прожиткового мінімуму у грудні 2022 року.

Крім того, на 14% буде проіндексовано розміри пенсій, призначених відповідно до закону «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб»; розміри пенсій по інвалідності внаслідок каліцтва чи захворювання внаслідок Чорнобильської катастрофи; розміри щомісячних компенсаційних виплат особам віком від 80 років.

Зокрема, за даними Мінсоцполітики, підвищення пенсій торкнеться 10 млн осіб. Мінімальна надбавка становитиме 100 гривень, а середня – близько 360 гривень.

Для осіб з інвалідністю серед постраждалих внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС середній розмір підвищення пенсій складе близько 1 100 гривень. Пенсії військовим у середньому зростуть на 705 гривень. Підвищення торкнеться і 2,2 млн осіб віком від 75 років - для них підвищення складе 456 гривень замість 400, а для осіб від 80 років -570 гривень замість 500.

Для тих пенсіонерів, яким було призначено пенсію протягом останніх трьох років та яка не підпадає під індексацію, встановили з 1 березня щомісячну доплату 135 гривень.

Джерело: ZN.UA


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме