"Підтримати"
Новини
Всі новини

Кандидати стати астронавтами та полетіти на Марс розпочинають підготовку

Кандидати стати астронавтами та полетіти на Марс розпочинають підготовку

Європейське космічне агентство (ЄКА) закриває "гарячу вакансію" для польотів на МКС, Місяць та Марс. Космічному агентству потрібні лише 6 основних астронавтів та 20 резервних. Охочих потрапити до цієї групи було 23 тисячі. Початковий відбір пройшли 1391 особи (884 кандидати на місце). Саме з них і відберуть основну групу.

Європейське космічне агентство (ЄКА) розпочало прийом заявок від бажаючих стати астронавтами та полетіти на МКС, а потім на Місяць, ще у березні 2021 року. Було подано 23 тисячі заявок, з яких відібрали поки що 1391 кандидат в астронавти. З них ЕКА обере 6 основних астронавтів та 20 резервних. 
39% тих, хто пройшов перший етап відбору, становлять жінки і 61% чоловіка, повідомляє Daily Mail.
З 1391 людини, що залишилися, тільки шестеро вирушать на МКС, а потім і на Місяць. 
Вже до осені 2022 року у космічному агентстві мають сформувати підсумкову групу астронавтів, які розпочнуть підготовку до польотів у космос. До цього все більше тисячі кандидатів у космічні мандрівники проходитимуть психологічні, технічні та особистісні тести.
Щоб подати заявку на участь у відборі ЄКА, кандидати повинні були мати або кваліфікацію льотчика, або мати ступінь магістра або вище в галузі природничих наук, медицини, інженерії, математики або комп'ютерних наук.
Заявки на участь у відборі кандидатів в астронавти перестали приймати 18 червня 2021 року, і загальна кількість заявок становила 23 000 осіб порівняно з 8 413 у 2008 році, коли ЄКА востаннє проводило відбір.
Процес відбору астронавтів ЄКА складається із шести ключових етапів, під час яких відбувається відсіювання невідповідних кандидатів, щоб до осені 2022 року вийти на кількість у 6 основних астронавтів та 20 резервістів.
"Перші 5-10 років астронавти літатимуть на МКС, але після цього з'явиться можливість літати на Місяць і навіть на Марс", - каже Франк Де Вінн із Центру підготовки астронавтів ЄКА.
ЕКА планує також польоти своїх астронавтів на Місячну орбітальну платформу-шлюз, відому як Gateway. Ця орбітальна станція буде побудована на орбіті Місяця і виконуватиме функцію пересадочної станції під час посадки на Місяць, а також у майбутньому буде проміжним пунктом при польотах на Марс. 
NASA планує відправити людину на Марс вже 2035 року, і в ЄКА хочуть стати частиною цієї місії. Щодо польотів на Місяць, то в NASA вже в лютому цього року планують запустити до Місяця перший безпілотний космічний корабель "Оріон", який виведе у космос ракета Space Launch System. Саме ця ракета за планами NASA буде основним транспортним засобом доставки людей на супутник Землі, а потім і на Марс.
У той же час дослідницький комітет NASA підготував спеціальний звіт, в якому стверджується, що американському агентству може не вистачити астронавтів для майбутніх амбітних місій щодо підкорення Місяця та Марса.
Daily Mail


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини