"Підтримати"
Новини
Всі новини

Путін легітимізує торгівлю РФ з ОРДЛО, Україна обурена, Пургін здивований

Путін легітимізує торгівлю РФ з ОРДЛО, Україна обурена, Пургін здивований

Російський президент Володимир Путін підписав указ, згідно з яким Москва тепер визнає видані на окупованих Росією та бойовиками "ЛДНР" окремих районах Донецької та Луганської областей сертифікати про походження товарів. Такі товари нарівні з російськими матимуть доступ до державних закупівель. Про це повідомляє ДонПрес.

Указ Путіна
На російському порталі правової інформації опубліковано указ Путіна, який називається "Про надання гуманітарної підтримки населенню окремих районів Донецької та Луганської областей України".
У документі, датованому 15 листопада, йдеться про те, що російський президент доручив уряду в 30-денний термін забезпечити визнання в РФ сертифікатів на товари та послуги, видані так званими окупаційними адміністраціями "ДНР" та "ЛНР". Такі товари мають отримати доступ до державних закупівель нарівні з продукцією із Росії. Квоти на переміщення товарів з ОРДЛО в Росію та назад також планується прибрати.
Що ще передбачає указ Путіна щодо товарів з ОРДЛО:
* забезпечення визнання в Росії сертифікатів на товари та послуги, які видані незаконними окупаційними адміністраціями "ДНР" та "ЛНР";
* надання товарам з "ЛДНР" доступу до державних закупівель нарівні з продукцією Російської Федерації;
* ліквідацію квот на переміщення товарів з окупованих районів Донбасу в Росію і навпаки (крім окремих видів товарів);
* на товари з так званих ЛДНР не повинні поширюватися санкції Росії проти України.

Пушилін у захваті
Так званий «глава ДНР» Денис Пушилін у захваті  та чекє подальших "належних стимулів". Він планує "сплавляти" в Росію "основну" для "ДНР" продукцію:
"Це чорна металургія, металообробка, машинобудування. У нас величезні перспективи у виробництві будівельних матеріалів та хімічної промисловості. У нас далеко не реалізований потенціал у сільському господарстві — за належних стимулів ми можемо налагодити стабільне виробництво овочів та фруктів. Величезні можливості для розгортання садівництва та тепличного господарства, виробництва м'ясної та молочної продукції. А ще легка промисловість, фармацевтична, харчова та переробна... Список можна продовжувати».

Пургін здивований
Водночас екс-спікер «Народної Ради «ДНР» Андрій Пургін здивований. Він вважає, що Донбасу нема чого дати Росії.
Визнавши, що указ створює найкращі умови для бізнесу, бо знімається квотування та інші обмеження, які мають навіть білоруси.
При цьому Андрій Пургін бачить чималі складнощі в реалізації можливостей для ОРДЛО.
«Я не хочу уславитися людиною, яка співає дифірамби, але нам видали вудку, а ми поки що навіть не знаємо, де річка. Дуже складно зрозуміти, які будуть первинні дії. Але поки що це все в стані напівадміністративного колапсу та бродіння. Відчинені двері не означає, що завтра в них хтось зробить крок», — попереджає Пургін.

МЗС України надіслало РФ ноту протесту
Міністерство закордонних справ України повідомило, що передало зовнішньополітичному відомству РФ ноту протесту у зв’язку з указом президента РФ Володимира Путіна № 657, згідно з яким товари з ОРДЛО прирівнюються до російських.
“Розглядаємо підписання президентом Російської Федерації указу № 657 від 15 листопада 2021 року про визнання РФ так званих "сертифікатів про походження товарів“, які видаються на тимчасово окупованій Росією частині території в Донецькій та Луганській областях, як грубе втручання у внутрішні справи України, порушення її законодавства та норм міжнародного права”, — сказано в заяві МЗС від 16 листопада.
“Міністерству закордонних справ РФ передано відповідну ноту протесту”, — йдеться в заяві.
Українські дипломати підкреслили, що визнання “сертифікатів”, одностороннє визначення пунктів пропуску з метою переміщення товарів через тимчасово непідконтрольну ділянку державного кордону України та інші передбачені указом заходи яскраво демонструють “цілеспрямовану політику Росії із затягування тимчасово окупованих територій нашої держави до свого економічного, політичного, електорального та інформаційного простору”.
“Підписання указу суперечить зобов‘язанням Росії за Мінськими домовленостями та домовленостями в рамках Нормандського формату, підважує зусилля Німеччини, Франції та України задля відновлення продуктивної роботи цих важливих майданчиків з мирного врегулювання”, — наголошують в МЗС.
У дипвідомстві зазначили, що продовжать консолідацію міжнародної підтримки нашої держави, аби змусити Росію відмовитися від деструктивних дій та стати на шлях політико-дипломатичного врегулювання російсько-українського збройного конфлікту.
Коментуючи указ, голова МЗС України Дмитро Кулеба заявив, що документ по суті “говорить про подальшу економічну інтеграцію окремих районів Донецької і Луганської областей, тимчасово окупованих територій України, з економікою Російської Федерації”.
Він поінформував про рішення Путіна міністрів закордонних справ Німеччини та Франції.Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме