"Підтримати"
Новини
Всі новини

Складні хірургічні операції медики вміли робити ще до нашої ери

Вчені вивчили останки візантійського воїна і з'ясували, що ще в XIV столітті хірурги успішно лікували переломи щелепи. І використовували вони для цього золото. А грецький лікар Гіппократ ще до нашої ери описав, як можна вилікувати перелом щелепи, повідомляє Arkeonews.

Керівником групи вчених був Анагостіс Агеларакіс з Університету Адельфі. Дослідники з'ясували, що нижня щелепа воїна сильно постраждала в ході конфлікту, фактично, вона розпалася на дві частини. Але стародавні хірурги використали дріт, виготовлений із золота, щоб скріпити її, поки вона не заживе.
Вчені відзначають, що хірург керувався інструкцією V століття до нашої ери. Грецький лікар Гіппократ описав, як можна вилікувати перелом щелепи ще за 1800 років до життя візантійського воїна.
За словами дослідників, останки воїна є унікальною знахідкою, оскільки вони демонструють «як медичні професіонали були здатні скласти два фрагмента щелепи разом».
Вилікована щелепа віком майже 650 років - неймовірна знахідка, оскільки вона демонструє точність, з якою «медичний працівник зміг з'єднати два основних фрагмента щелепи разом».
Агеларакіс і його колеги знайшли останки воїна ще в 1991 році на території сучасної Греції. Під час життя воїна Візантійську імперію атакували османи. З огляду на те, що воїна обезголовили, він, ймовірно, боровся доти, поки османи на захопили форт Полістілон, в якому знайшли останки.
Вчені вважають, що невідома особа викрала голову без відома османів і заховала її в могилі п'ятирічної дитини, частин решти тіла воїна знайдено не було. 


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини