"Підтримати"
Новини
Всі новини

Прем'єром Тунісу вперше призначили жінку, а в Конго спалюють "відьом"

Президент Тунісу Каїса Саїд призначив Наджле Буден Ромдан першою жінкою-прем'єр-міністром країни майже через два місяці після того, як він захопив владу, що його противники називають "державним переворотом", пише Al Jazeera. У той же час в Конго спостерігається посилення полювання на жінок-відьом: фанатики спалюють їх живцем, пише The Guardian.
* * *
Президент Тунісу Каїс Саїд вручив мандат на формування нового уряду країни Наджле Буден Ромдан. У разі успішної спроби формування уряд Ромдан стане "першою жінкою-прем'єр-міністром Тунісу".
Саїд відправив у відставку попереднього прем'єр-міністра, призупинив роботу парламенту і прийняв широкі виконавчі повноваження в липні.
Саїд зазначив, що головна місія нового уряду буде полягати в тому, щоб "покласти край корупції та хаосу, що поширився в багатьох державних установах".
Ромдан народилася в 1958 році в провінції Кайруан в центральній частині Тунісу.
Викладала геологію в Національній інженерній школі Тунісу. Протягом кар'єри займала різні посади в Міністерстві вищої освіти і наукових досліджень. Останнім часом займалася реалізацією програм Світового банку.
Ромдан стане десятим прем'єр-міністром Тунісу з тих пір, як повстання 2011 року скинуло диктатора Зіна ель-Абідіна Бен Алі, що спровокувало повстання "Арабської весни".
Нині, Туніс стикнувся з кризою державних фінансів після того, як роки економічної стагнації посилилися пандемією коронавірусу і політичною боротьбою. Тепер саме Ромдан повинна вивести країну із кризи.
* * *
У той же час у іншій афрніканской країні, у Конго, посилюються мракобісні релігійні настрої і погіршується становище жінок. У вересні жителі Демократичної Республіки Конго спалили вісім жінок, яких звинуватили в чаклунстві. У чаклунстві також з червня по вересень 2021 року звинуватили 324 жінок.
На вбивства жінок місцевих жителів провокують псевдоекстрасенси (баджаказі), які стверджують, що здатні виявляти відьом.
“Це брехня. У них немає ніяких повноважень, але вони грають на довірливості людей, якими маніпулюють, щоб залучити більше послідовників, підвищити свою репутацію й отримати більше впливу в селі”, — говорять у правозахисних групах.
Зазначають, що два роки тому 11 “екстрасенсів” ув’язнили на шість місяців. Однак їх звільнили після обіцянки змінити професію, деякі з них і далі таємно займаються “виявленням відьом”.
Місцева прокуратура зауважує, що знайти винуватців убивств складно, тому що їх покривають лідери громад.
Нагадаємо, у Індії два роки тому мисливці на відьом убили матір і її чотирьох дітей, зокрема 10-місячну дитину.


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини