"Підтримати"
Новини
Всі новини

Ну, що, панове олігархи: приїхали! Зеленський пророкує нову еру

Ось і почалася в Україні нова ера - коли олігархи більше ні на що впливати не будуть, впевнений Зеленський. Під крики "Геть диктатуру!" ВР відхилила більшість поправок нардепів до законопроекту про олігархів і прийняла скандальний закон в цілому, повідомляє УНН.

Верховна Рада ухвалила закон "Про запобігання загрозам національній безпеці, пов'язаним із надмірним впливом осіб, які мають значну економічну або політичну вагу в суспільному житті (олігархів)" (№5599). “За” проголосували 279 нардепів, передає кореспондент УНН.
Народні депутати схвалили розгляд законопроекту про олігархів за спеціальною, скороченою процедурою, яка передбачає, що в сесійні залі не будуть заслуховувати відхилені головним комітетом пропозиції народних депутатів. На такій процедурі наполягала фракція “Слуги народу”, мотивуючи рішення небажанням декілька годин заслуховувати “поправочний спам”, що паралізує роботу парламенту.
Голосування за відхилення правок супроводжувалося вигуками “Геть диктатуру!” з боку представників фракцій ЄС та “Батьківщина”.
Противники законопроекту заявляють, що він порушує 8 статей Конституції.
* * *
У Британії вітали український закон про деолігархізацію, який може допомогти зменшити шкідливий вплив на політику України, але для цього необхідні прозорість і реальна конкуренція. Про це заявила британський посол Мелінда Сіммонс у четвер, 23 вересня.
"Закон про деолігархізацію може зіграти роль в зменшенні шкідливого впливу власних інтересів на політику і економіку України", - написала Сіммонс.
За її словами, виконання цього закону має бути юридично обгрунтованим і аполітичним.
"Для того, щоб цей крок став тривалою реальністю, потрібні повна прозорість, рішучі антимонопольні заходи, реальна конкуренція в енергетичному секторі, сильне суспільне мовлення і, звичайно, судова реформа", - додала Сіммонс.
Тепер у олігархів в Україні залишився лише один шлях - стати чистим бізнесом, заявив президент України.
* * *
Головна критика документа стосувалася повноважень Ради нацбезпеки і оборони України визначати, хто саме є олігархом. Тепер, згідно із Законом, вести реєстр олігархів буде РНБО на чолі з Президентом, РНБО також буде забезпечувати відкритий, цілодобовий доступ до Реєстру.
Закон передбачає, що РНБО включатиме особу в реєстр олігархів за наявності трьох із чотирьох ознак:
- значний вплив на засоби масової інформації;
- участь у політичному житті;
- бенефіціарне володіння компанією-монополістом;
- статок понад 1 млн прожиткових мінімумів (близько 83 млн доларів).
РНБО формуватиме і вестиме реєстр олігархів, а також забезпечуватиме відкритий, цілодобовий доступ до нього.
Якщо особу визнають олігархом, вона не зможе фінансово підтримувати політичні партії безпосередньо чи через інших осіб, а також брати участь у купівлі об'єктів великої приватизації. Крім того, олігархи повинні подавати такі ж декларації, як і держслужбовці за Законом Про запобігання корупції.
Посадові особи після контактів з олігархом або його представником не пізніше, ніж на наступний день повинні будуть заповнити на сайті РНБО декларацію про контакти. Контактом з олігархом вважається зустріч і розмова, в тому числі й онлайн.
Ще під час презентації закону про олігархів на початку літа секретар РНБО Олексій Данілов заявляв, що під визначення "олігарх" може потрапити 13 осіб.
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме