"Підтримати"
Новини
Всі новини

Вкидання, фальсифікації, протести: ЄС і США не визнають вибори в РФ

У Росії завершилися "вибори" депутатів Державної думи VIII скликання. У виборах брали участь 14 політичних партій. 225 депутатів обирали за партійними списками і стільки ж за одномандатними округами. "Проголосувало" більше 300 тисяч жителів ОРДЛО. Спостерігачі по всій країні фіксують масові вкидання бюлетенів та інші фальсифікації. У Москві пройшли масові протести. Україна, ЕС та США заявили про неприпустимість дій РФ по відношенню до окупованих територій. Про це повідомляє The Insider.

Вперше з 1993 року за "виборами" в Росії не спостерігали ОБСЄ. Крім того, російський ЦВК закрив доступ до камер спостереження з виборчих дільниць.
За інформацією The Insider, по всій Росії спостерігачі фіксують масові вкидання бюлетенів. На відеокамери потрапило, як невідомі люди - а іноді і члени виборчих комісій - заштовхують пачки бюлетенів до урн. При цьому поліція в ряді випадків не затримали порушників, а спостерігачів, які фіксували вкидання.
У країні-агресора відзначили, що голосування на окупованому Донбасі стало наймасштабнішим за кордоном. "Там величезна кількість людей - понад 650 тис. Вже є громадянами РФ, отримали паспорти", - повідомив колишній український журналіст, а тепер - член Ради при Президентові Російської Федерації з розвитку громадянського суспільства і прав людини Вишинський (має скандальну медаль "За повернення Криму "!).
* * *
Російські паспорти почали роздавати жителям ОРДЛО весною 2019 роки після відповідного указу Путіна. Світ не визнає їх легітимності.
За оцінками РНБО України на 2021 рік, на окупованому Донбасі, за різними даними, паспорта РФ отримали від 630 до 740 тис. Чоловік. "Людина не має можливостей для існування в деяких випадках, якщо у нього немає цього паперу", - сказав про "паспортах" секретар РНБО України Олексій Данилов.
Однак, потрібно зазначити, що російські паспорти, видані на території ОРДЛО і Криму не визнаються в ЄС.
Данилов повідомив також, що за вибори в Криму СБУ відкрило кримінальні справи проти їх організаторів. Раніше повідомлялося про санкції, введених РНБО щодо особистостей, причетних до організації "виборів" в ОРДЛО і в Криму.
Данилов повідомив також, що за вибори в Криму СБУ відкрило кримінальні справи проти їх організаторів. А ще раніше було введено санкції по відношенню до осіб, що причасні до протиправних діянь РФ у ОРДЛО та у Криму.
* * *
Вишинський розповів і про те, що потік бажаючих проголосувати з Донбасу "величезний" і було скоєно 1,4 тисячі транспортних рейсів за три дні виборів.
Правозахисники повідомляють, що на російських виборах проголосували понад 360 тисяч жителів ОРДЛО: 150 тисяч взяли участь у електронному голосуванні на російських виборах, а ще понад 230 тисяч проголосували на ділянках в Ростовській області.
* * *
У ЄС зробили заяву. Видача громадянам України та населенню з українських територій на Сході країни російських паспортів перед виборами в Думу суперечить духу і цілям Мінських домовленостей. Про це заявив речник Верховного представника ЄС із закордонних справ і політики безпеки, віце-президента Європейської комісії Жозепа Борреля Пітер Стано.
"Ми ніколи не визнаємо вибори в незаконно включеному Криму, тому що Крим - це Україна. І ми також стурбовані тим фактом, що громадянам України та населенню з українських територій на Сході, який в даний час не контролюється законним українським урядом, були видані паспорти для участі в цих російських виборах. Це суперечить духу Мінських домовленостей, суперечить цілям Мінських домовленостей. Ми закликаємо Росію і очікуємо від Росії утримання від дій, які йдуть врозріз із зобов'язаннями, що випливають з Мінських угод ", - заявив Стано.
* * *
Сполучені Штати не визнають вибори в Держдуму на тимчасово окупованих територіях України. Таку заяву оприлюднив американський Держдеп. У повідомленні сказано, що використання російською владою законів про "екстремістські організації", "іноземних агентів" і "небажаних організації" значно обмежило політичний плюралізм в країні і не дозволило громадянам РФ реалізувати свої громадянські і політичні права. Також в Держдепі зазначили, що Бюро демократичних інститутів і прав людини ОБСЄ не змогло спостерігати за виборами, що значно знизило прозорість.
"Ми не визнаємо проведення виборів в Державну Думу Росії на суверенній українській території і підтверджуємо нашу незмінну підтримку територіальної цілісності і суверенітету України", - додали в Держдепі.Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини