"Підтримати"
Новини
Всі новини

Усі кинулися в космос: будуються приватні орбітальні станції і мегакораблі

Після майже космічних польотів двох амбітних мільярдерів у світі почався справжній ажіотаж: тепер усім хочеться мати власні орбітальні апартаменти. Китай хоче мати власний гігантський корабель, а невідомі товстосуми мріють про особисті дослідні та туристичні станції. Незабаром на навколоземних орбітах буде не протовкнуться.

Мегакорабль довжиною в кілька кілометрів

Китай займається розробкою величезного мегакорабля довжиною в кілька кілометрів. На даний проект виділили вже 2,3 мільйона доларів. 
В рамках китайських проектів по розширеному освоєння космосу, даний корабель буде призначений для пілотованих місій до інших планет. Вчені з Національного фонду природничих наук Китаю вивчають можливість доставляти корабель по частинах і збірки прямо на орбіті Землі, повідомляє Interestingengineering.

Даний проект є частиною великого стратегічного аерокосмічного проекту, який забезпечить "майбутнє використання космічних ресурсів, дослідження таємниць Всесвіту і довгострокове перебування на орбіті", йдеться в заяві фонду. Згідно з планом проекту, наданого фондом, робота проводиться агентством, що знаходяться у віданні Міністерства науки і технологій.

Це всього лише один з 10 інших запропонованих департаментом математичних і фізичних наук проектів, який планує профінансувати п'ять з них з максимальним бюджетом, еквівалентним 2,3 мільйона доларів (15 млн юанів).

Китай заявив про свої космічні амбіції, коли в травні став другою країною в світі, яка змогла відправити марсохід на Червону планету. 
До цього китайці успішно приземлили місяцехід на зворотному боці Місяця. 
Також Китай почав складання своєї орбітальної космічної станції "Тяньгун" в квітні цього року. Ще кілька модулів станції планується запустити на навколоземну орбіту за допомогою ракети Long March 5.

Також в "битві за космос" з США та іншими країнами, Китай нарощує свої зусилля і в сфері ракетобудування. Новий надважкий ракетний двигун розробили для ракети-носія нового покоління Long March 9, яка полетить в космос в 2030 році.

Орбітальна станція для невідомого замовника

Американська компанія Collins Aerospace уклала контракт на 2,6 млн доларів з анонімним замовником на створення систем життєзабезпечення для "приватної станції на навколоземній орбіті". Про це повідомляє SpaceNews. У компанії заявили, що в рамках контракту буде створена система екологічного контролю та життєзабезпечення (ECLSS), яка являє собою набір технологій для створення комфортних умов за межами земної атмосфери.

Серед них технології для забезпечення станцій повітрям, а також системи контролю тиску і температури в космосі.

"Нова ера комерційних космічних польотів створює потребу в атмосфері земного типу на низьких орбітах. Компанія працює як з державним, так і приватним сектором для створення основи комерційного туризму, щоб люди могли жити, працювати і відпочивати в космосі", - заявив віце-президент Collins Aerospace Дейв МакКлюр.

Одним з можливих замовників, за даними ЗМІ, є компанія Axiom Space, яка раніше вже повідомляла, що збирається побудувати комерційну космічну станцію.

Ще в лютому компанія з Х'юстона привернула 130 млн доларів на розробку комерційних модулів, які планує розмістити на МКС в 2024 році, а потім зібрати основу для окремої комерційної станції.

Крім цього, компанія Джеффа Безоса Blue Origin, яка в липні відправила туристів в коротку суборбітальну подорож, також розглядала можливість створення комерційної космічної станції.
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме