"Підтримати"
Новини
Всі новини

Україна тоне у смітті: площа сміттєвих полігонів - як розмір великих міст

В Україні стає все більше смітників. Площа сміттєвих полігонів в країні вже можна порівняти з розмірами таких міст, як Кременчук або Хмельницький. Це вже більше 9 тис. Гектарів, зазначають екологи. Чи не кожен четвертий українець взагалі не має доступу до послуг з вивезення відходів, розповів голова Державної екологічної інспекції Андрій Мальований в інтерв'ю УНИАН.

Зростання засміченості загрожує країні екологічними проблемами - сміття потрапляє на несанкціоновані звалища, складується уздовж річок і в лісах, шкідливі речовини забруднюють атмосферу і ґрунт, потрапляють в підземні води і завдають шкоди сільському господарству.
"Неймовірно, але 22% населення України взагалі не забезпечені послугами з вивезення сміття. Тому відходи потрапляють на несанкціоновані звалища", - зазначив Мальований.
Найгірша ситуація - в Закарпатській області, де 40% населених пунктів взагалі не охоплені централізованим збором побутових відходів. В результаті жителі складують сміття вздовж річок. Також великі проблеми з відходами є в Дніпропетровській і Кіровоградській областях.
У багатьох випадках причина в тому, що місцеві громади не приділяють достатньо уваги питанню поводження з відходами, вважає Мальований. Наприклад, в населених пунктах не розроблені схеми санітарної очистки.
"Держекоінспекція перевіряє новостворені громади і надає приписи розробити схеми саночистки, усунути інші виявлені порушення. Часто ці вимоги ігнорують, адже штраф за порушення правил поводження з відходами нікого не лякає: він становить всього 850-1700 гривень", - вважає чиновник.
Передбачається, що ці проблеми може вирішити законопроект "Про управління відходами" (№ 2207-1-д), який вже прийняли в першому читанні. Це документ покликаний узгодити українські правила з європейськими, а також підвищити штрафи для порушників.
Нагадаємо, Львів став першим містом в Україні, який продав своє сміття. 50 тонн компосту, який виготовили на єдиною в країні станції переробки органіки, продали за 15 450 гривень з онлайн-аукціону на Prozorro.


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме