"Підтримати"
Новини
Всі новини

Мільйон заяв до вищих навчальних закладів України подали абітурієнти цього року

23 липня завершився прийом заяв та документів для вступників на освітні ступені бакалавра, наскрізного магістра і магістра (на основі ступеня бакалавра). В цьому році подано понад 1 млн заяв. Про це повідомили в прес-службі Міністерства освіти і науки України.

“За даними державного підприємства „Інфоресурс“, зареєстровано 195 тис. 705 електронних кабінетів вступників на бакалаврат, що на 2,5% більше, ніж у 2020 році. Подано 1 млн 85 тис. 679 заяв, що майже на 7% більше, ніж минулого року,” — сказано у повідомленні.
Також відомо, що для вступу на магістратуру вступниками створено 64 тис. 873 електронних кабінети — це майже на 6% більше, ніж у 2020 році, та подано 166 тис. 534 заяви — це майже на 7% більше, ніж торік.
Найпопулярнішими напрямками бакалаврату за кількістю поданих заяв стали: Філологія, Право та Комп’ютерні науки. Вступники до магістратури подали найбільшу кількість заяв на такі спеціальності: Право, Менеджмент та Середня освіта.
Найпопулярнішими навчальними закладами цього року стали: Київський національний університет імені Тараса Шевченка, Львівський національний університет імені Івана Франка та Національний технічний університет “Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського”.
Оприлюднення рейтингових списків до закладів вищої освіти на ступені бакалавра та наскрізного магістра повинно відбутися не пізніше 28 липня. А для майбутніх магістрів на основі бакалавра (магістра/спеціаліста) на місця за кошти бюджету списки будуть оприлюднені не пізніше 2 серпня.
* * *
64 тис. 976 абітурієнтів отримали рекомендації для зарахування на бюджет на бакалавра. Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет повідомив, що розподіл місць відбувся за алгоритмом адресного розміщення державного та регіонального замовлення.
Як дізнатися що ви вступили на бюджет?
Якщо ви отримали рекомендації на бюджет, то у вашому електронному кабінеті, навпроти відповідної заяви, статус зміниться на «Рекомендовано до зарахування (навчання за кошти державного (регіонального) бюджету)». Для зарахування на бюджет такі вступники мають подати оригінали документів до університету до 18-ї години 2 серпня.
Важливо пам’ятати, що контрактні заяви вступників, яких зараховано на бюджет, будуть анульовані автоматично.
Які документи треба подати для вступу?
копію документа, що посвідчує особу;
оригінал документа про освіту та додаток до нього;
копію військово-облікового документа (крім випадків, передбачених законодавством);
сертифікати ЗНО;
4 кольорові фото 3Х4;
підписану Приймальною комісією роздруковану заяву на вступ (для тих вступників, які подавали заяви через електронний кабінет);
інші документи, що передбачені Правилами прийому конкретного закладу.
Всі документи повинні бути у друкованому вигляді.
Зарахування на бюджет відбудеться 9 серпня.
Також у повідомленні сказано, що не пізніше ніж 19 серпня буде здійснене переведення на вакантні місця державного, регіонального замовлення та на місця за рахунок цільових пільгових державних кредитів осіб, які зараховані на навчання за кошти фізичних та/або юридичних осіб на основі повної загальної середньої освіти.
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини