"Підтримати"
Новини
Всі новини

Прийнято закон про корінні народи України - Росія лютує

Верховна Рада України схвалила законопроект Президента України Володимира Зеленського № 5506 “Про корінні народи України”. “За” проголосували 325 народних депутатів.

Зокрема, у законопроекті визначається, що корінний народ України — автохтонна етнічна спільнота, яка сформувалася на території України, є носієм самобутньої мови і культури, має традиційні, соціальні, культурні або представницькі органи, самоусвідомлює себе корінним народом України, становить етнічну меншість у складі її населення і не має власного державного утворення за межами України.

Корінними народами України, які сформувались на території Кримського півострова, є кримські татари, караїми, кримчаки.

Нагадаємо, 18 травня президент Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради як невідкладний законопроект про корінні народи України.

16 червня комітет Верховної Ради України з прав людини одноголосно рекомендував парламенту ухвалити закон про корінні народи за основу і в цілому.

Зеленський зазначив, що хотів би до літнього саміту “Кримської платформи” підписати низку “важливих” для кримських татар і всіх кримчан законів.

У Російській Федерації назвали законопроект про корінні народи України, “потворним”. На думку президента Росії, ідея Києва оголосити росіян некорінними в Україні “завдає потужний і дуже серйозний удар по російському народу”.

Деякі проросійські ЗМІ в Україні вже намагаються розпалити міжнаціональну ворожнечу, коментуючи закон. 
Джерело:  УНН 


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме