"Підтримати"
Новини
Всі новини

Макрон не вийшов на брифінг разом із Зеленським: це не дуже добрий сигнал

У п'ятницю, 16 квітня, в Єлисейському палаці в Парижі відбулася зустріч президента України Володимира Зеленського і президента Франції Еммануеля Макрона. Як і передбачалося, до них в онлайн-форматі приєдналася канцлер Німеччини Ангела Меркель. Говорили про ескалацію військових дій на Донбасі та про перекидання російської техніки і збройних сил до кордонів України. Путін до розмови не приєднуватися. А на брифінг після переговорів Зеленський вийшов без Макрона, хоча по протоколу вони повинні були вийти до преси разом. Чому так сталося, розбиралася видання Telegraf.

Результати переговорів проаналізував директор Центру міжнародної безпеки Валерій Кравченко.

"У контексті зустрічі Зеленського з Макрона інтерес викликають два пов'язаних питання, - зазначає експерт. - Чому президент Франції не вийшов на прес-конференцію разом з президентом України? Чи пов'язано це з тим, що півтори години зустрічі віч-на-віч (понад запланованого регламенту ) не принесли задоволення результатом для Макрона?"

На думку Валерія Кравченка, трохи дивним з вуст президента України виглядає і анонс підготовки на 19 квітня засідання радників Нормандського формату, які мають нижчий статус.

"Та й розмова про кластери і плани по Донбасу навряд чи вийде як або конструктивним - Москва" злила "документ в пресу місяць тому, що однозначно свідчить про настрій Кремля. Росія готується до ескалації, плануючи провокації на території України або ОРДЛО. Ось до цього і потрібно готуватися Україні, - вважає Валерій Кравченко. - На жаль, що Франція, що Німеччина навряд чи нам допоможуть в разі ескалації напруженості, крім чергових формальних санкцій і високою стурбованості. Очевидно, що союзники України тут - США, Великобританія, Канада, Польща, Балтійські країни. Саме в столицях цих держав потрібно шукати підтримки. Мінські переговори і Нормандський формат успішно поховані Росією, яка жадає змінити статус-кво і вступити в нові переговори, закріплюючи новий для себе і Європи порядок. Уже після військової поразки України, як їм здається..."
* * *
Макрон після зустрічі із Зеленським, замість спільного із Зеленським брифінгу, зробив заяву про Донбас українською мовою. На своїй сторінці у Twitter Макрон повідомив, що Франція разом з Україною і Німеччиною працюють над пошуком політичного вирішення конфлікту на сході нашої країни.
"Ми продовжуємо мобілізувати свої зусилля і надалі рішуче налаштовані на пошук політичного рішення, що є єдиним можливим", – написав Макрон.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини