"Підтримати"
Новини
Всі новини

У Тернопільській області в різдвяні свята знайшли столітній церковний дзвін

У Тернопільській області на території греко-католицького храму Івана Богослова 26 грудня 2020 року знайшли столітній дзвін. Чудову знахідку знайшов місцевий краєзнавець Микола Луців. Завершився багаторічний пошук захованого, на думку старожилів, в 1940-х роках дзвона після знищення храму в кінці тридцятих років.

За радянської влади в храмі довгі роки був склад, і тільки з приходом незалежності України храм знайшов своє справжнє призначення. Про дивовижну подію розповіли учасники групи "Заруддя, Озерянка, Лавриківці, Травотолоки (Зборівський район)" в Фейсбуці. Обговорюючи унікальну знахідку, зацікавлені любителі історії згадали, що дзвін шукали, навіть з металошукачами, ще багато десятиліть тому, проте ніхто не міг його знайти. Припустили також, що на дзвіниці храму міг бути не один, а три дзвони. Не виключено, що вони теж зберігаються десь під землею, і, можливо, зовсім близько від первісної знахідки.

Дзвін передали громаді греко-католицької церкви села Заруддя. Знахідкою вже зацікавилися фахівці - їм цікавий орнамент, час виготовлення, написи, можлива історія, яка цілком могла зберегтися в церковних записах.


Фото: Микола Луців, Заруддя


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини