"Підтримати"
Новини
Всі новини

Питна вода - стратегічна сировина: РНБО готує рішення щодо екологічної безпеки

В рамках робочої поїздки до Рівненської області Президент України Володимир Зеленський взяв участь в нараді про стан і проблеми розвитку водогосподарського комплексу, повідомляє прес-служба президента.

Президент зазначив, що в попередні роки питання збереження і розвитку водних ресурсів як правило не приділяли уваги. "Разом з тим водні ресурси - це одне з природних багатств України, і сьогодні я б назвав це самим головним світовим дефіцитом", - сказав Зеленський.

Він акцентував увагу на необхідності підтримки стійкого гідробалансу, що має безпосередній вплив на ведення сільського і рибного господарства в Україні, технологічні процеси в промисловості і якість питного водопостачання для населення.

"Ми з вами бачили, що в цьому році в багатьох областях України сталося посуха: в Херсонській, Миколаївській, Одеській, особливо на бессарабському напрямку, дійсно складні умови", - нагадав Президент.

"Питання збереження і відновлення раціонального використання водних ресурсів вимагає розгляду на високому рівні. Ми очікуємо від Ради національної безпеки і оборони рішення з питань екологічної безпеки України, одним з питань якої є посилення гарантованого Конституцією України права громадян на достатній життєвий рівень та екологічну безпеку шляхом забезпечення питною водою в необхідних обсягах", - сказав Зеленський.

За результатами зустрічі Президент України доручить уряду до початку 2021 року опрацювати питання врегулювання нормативно-правової бази з передачі на довгострокове зберігання, використання, утримання та відновлення об'єктів інженерної інфраструктури водогосподарсько-меліоративного комплексу землекористувачам, які ведуть господарську діяльність на меліорованих землях.

Також до 1 січня 2021 Кабмін повинен розробити концепцію щодо охорони і відновлення малих і середніх річок України.
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме