"Підтримати"
Новини
Всі новини

Абітурієнти Криму та Донбасу поступають в українські виші

Цьогоріч абітурієнти з окупації отримали змогу пільгового вступу до понад 90 українських вишів, і тому у вишах України  побільшало вступників з Криму та Донбасу. У Міносвіти порахували: 378 дітей з Криму та 1671 з Донбасу. Це більше, ніж торік на 400 осіб. Про це йдеться в сюжеті ТСН.

Ірина з Донецька любить українську мову та літературу, але змушена була в школі вивчати мову та історію країни-агресора. Щоб скласти екзамен до київського вишу, дівчина рік окремо поза школою вчила справжню історію своєї країни.

"У школі я любила українську мову і літературу. Але так сталося, що довелося вивчати більше російську мову та історію", – зізнається Ірина.

Нині дівчина заходить у виш з українськими прапорами та заново опановує рідну мову. Ірина здобуватиме омріяний фах соціального працівника, завдяки пільговій квоті. Визнає - конкурувати на рівних із випускниками українських шкіл не змогла б.

"У школі був один урок на тиждень для вивчення української мови та літератури. Це дуже мало часу. Якщо вступати, то потрібна індивідуальна підготовка", – каже новоспечена студентка.

Голова студпарламенту Таврійського університету Дарина приїхала з Донбасу. Дівчина констатує: кожен рік життя в окупації віддаляє учнів, які вчилися в окупації, від України.

"Якщо хтось залишився з розумінням, що вони люблять Україну, вступають в Україну – це ще діти, які були в 5-6 класі, коли все це сталось. Їм важливо, що Україна їх чекає, вони чекали на вступ і чомусь вони таки вирішили сюди приїхати", – каже дівчина.

Лише фізичне повернення до України діє як ліки  на свідомість дітей, які виростають в окупації, каже Дарина. 

Понад 2 тисячі абітурієнтів  з окупованих Криму та Донбасу вже стали студентами України. Це поки що лише десята частина бюджетних місць у вишах від квоти, яку для них зарезервували у Міносвіти.

Через проблеми із карантином і перешкодами на межі розмежування вступ саме для дітей з тимчасово окупованих Криму та Донбасу триватиме до 23 жовтня.
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини