"Підтримати"
Новини
Всі новини

Для кого небезпечна кава? Зовсім не для хворих на серце

Прийнято вважати, що кава підвищує кров'яний тиск. Однак дослідження це не підтверджують. Якщо кофеїн і здатний погіршити здоров'я гіпертоніків, то тільки через опосередкований вплив: кава володіє стимулюючим ефектом, підвищує збудливість, а у страждаючих від гіпертонії будь-яке порушення неодмінно позначається на рівні тиску.

Але деяким людям все ж варто з обережністю вживати напій. Група вчених з Університету Південної Австралії попереджає, що надмірні дози кави можуть збільшити ризик розвитку остеоартриту, артропатії (хвороби суглобів) і ожиріння.

До такого висновку фахівці прийшли, проаналізувавши геном 300 000 учасників з британського Біобанку (так званий аналіз MR-PheWAS). Завдяки цьому аналізу, можна зрозуміти, як певну речовину (кофеїн) або їх сукупність (склад кави) впливає на здоров'я людей з різним генотипом.

Результати вийшли обнадійливими - помірне вживання кави в основному безпечно.

Але аналіз також показав, що надмірне споживання кави збільшувало ризик трьох захворювань: остеоартриту, артропатії і ожиріння, які можуть привести до виникнення виражених болів у людей, схильних до цих захворювань, - говорить Еліна Хиппонен, експерт в галузі генетичної епідеміології, провідний автор роботи.

Вчені не прагнуть налякати всіх - вони обумовлюються, що з обережністю пити каву варто тільки тим, у кого є родичі, які страждають від захворювань суглобів. Також вони вказують, що організм сам подає сигнали, якщо кава йому на шкоду - не варто вживати напій, якщо у вас після нього часто починає боліти голова або починається ломота в суглобах. У всіх інших випадках каву можна пити без побоювання за здоров'я.

Джерело: ridus
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини