"Підтримати"
Новини
Всі новини

Класи бетону для будівництва

09:28, 25 бер 2020
1 317

Клас бетону визначається його міцністю та позначається літерою «В». цифри, які стоять поряд вказують на тиск у мегапаскалях. До прикладу, якщо ви бачите позначку В25 – це означає, що бутона суміш без сумніву витримує тиск у 25 МПа.

З точки зору міцності можна виділити такі класи бетону:

1. теплоізоляційні -В0,35, В0,5, В0,75, Bl, Bl, 5, B2;

2. конструкційно-теплоізоляційні -В2,5, В3,5, В5, В7,5, В10;

3. конструкційні -В12,5, В15, В20, В25, В30, В35, В40.

Також можна зустріти і проміжні варіанти, серед яких В22,5 і В27,5.

Окрім класу бетону виробники вказують і його марку. Ці показники часто плутають. Ми розкажемо, в чому полягає різниця між ними.

Марка необхідна для того, аби показати середнє значення міцності. Клас же показує максимальну гарантовану міцність бетонної суміші.

Товарний бетон, незалежно від його класу, в наш час широко використовується під час будівельних робіт. Нижче ми наведемо найбільш популярні та широко використовуванні марки бетону.

1. В 12,5. Такий матеріал знайшов своє застосування в будівельних роботах, пов'язаних із заливкою монолітних фундаментних плит. Крім того, його використовують під час стяжок підлог, в процесі бетонування доріжок і тому подібних робіт.

У деяких випадках матеріал даної марки і класу ідеально підходить для будівництва бетонної подушки.

2. В20. Товарний бетон цієї марки і класу будівельники використовують в якості незамінного матеріалу для зведення майданчиків, сходів, доріжок. Вважається менш популярним, ніж В 15, хоча достовірно невідомо, з якої причини. Споживчі якості і експлуатаційні показники такого бетону досить високі, тому його можна спокійно використовувати в будівництві.

3. В7,5. Бетон такого низького класу застосовується при підготовчих роботах. Це відбувається наступним чином: бетонна суміш накладається на піщану подушку тонким шаром. Після того як шар застигає, можна приступати до виконання арматурних робіт.

Також матеріал використовується при зведенні дорожнього полотна - для бетонної подушки і установки бордюрного каменю. Його виготовлення здійснюється на гравійному, вапняному і гранітному щебені.

4. В15. Оптимально підходить для більшості будівельних робіт - виготовлення сходів, підпірних стін, формування доріжок, а також створення бетонної подушки під бордюр, якщо говорити про дорожнє будівництво.

5. В40. Такий матеріал відрізняється високою міцністю і надійністю. Це пов'язано з тим, що бетон містить чималу кількість цементу. Його застосовують для виробництва ЗБВ конструкцій, зведення колон, метро, ​​балок та інших конструкцій, до яких пред'являються особливі вимоги. При будівництві будинків такий клас бетонну практично не використовується.

Це пояснюється дуже високим рівнем міцності, який зовсім не обов'язковий при зведенні будинків. Також невигідно витрачати великі гроші і дорогоцінний час на доставку матеріалу, особливо якщо мова йде про транспортування на далекі відстані.

Такий бетон виготовляється на гранітному щебені і він відрізняється досить високою вартістю.

В даний час використання тієї чи іншої марки бетону регламентується проектною документацією.

Вище ми навели конкретні цифри, які залежать від умов використання дорожнього покриття, жилої чи нежилої будівлі, архітектурного об’єкту чи іншої будь-якої споруди. Також дуже важливо заздалегідь визначитися з призначенням об’єкту, який плануєте будувати.

Якщо вам потрібно придбати якісний бетон будь-якого класу, вам варто звернутися до компанії Бетон від Ковальської https://beton.kovalska.com. Ви точно не пожалкуєте про прийняте рішення.


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини