"Підтримати"
Новини
Всі новини

Харківські пристрасті по Жукову: знести не можна залишити

Реванш проросійських сил, про який говорять націоналісти, мабуть, найяскравіше проявляється в Харкові на прикладі спору про увічнення пам'яті одіозного маршала Жукова.

Відповідно до Закону про декомунізацію, який прийнятий ВР і підписаний президентом в березні 2015 року, в Харкові проспект імені Жукова був перейменований на проспект імені Григоренко. Мотив ясний: Жуков був не тільки героєм ВВВ, про який сучасні історики пишуть, що з його вини - жорстокості і некомпетентності - загинули десятки, якщо не сотні тисяч солдатів; він був і одним з керівників країни в повоєнний час. Тобто - він прямо підпадає під принцип декомунізації.

З приходом команди Зеленського, для якої декомунізація не в пріоритеті, проросійські сили настільки активізувалися в Харкові під керівництвом міського голови Кернеса, що з'явилися петиції про скасування перейменування проспекту і повернення табличок з ім'ям Жукова, які і були підтримані як головою, так і депутатами міськради.

Громадськість Харкова обурилася. Націоналісти влаштували показову акцію і знесли бюст Жукова, що чомусь зберігся до цього часу. Вони також не дали владі замінити таблички на спірному проспекті.

Влада Харкова подала в суд на організатора знесення бюста. Активісти влаштували під судом мовчазний флешмоб з плакатами - "Я теж валив Жукова". В результаті суд встав на сторону активіста В'ячеслава Дуди і відмовився його карати, мотивуючи своє рішення все тим же законом про декомунізацію.

Тоді Кернес вирішив виконати свою обіцянку і відновив бюст скандального радянського воєначальника.

Тепер вже громадськість подала в суд, щоб закликати Кернеса та депутатів міської ради Харкова до відповідальності за порушення закону. У відповідь на скаргу народного депутата, лідера "Національного корпусу" Андрія Білецького, окружний адмінсуд Харкова відкрив провадження щодо перейменування проспекту Григоренка.

Прогноз невтішний для Кернеса, тому що, поки діє закон про декомунізацію, його дії явно незаконні.

Однак, є інформація, що команда Зеленського планує і в цей закон внести свої "п'ять копійок" і тоді дійсно може статися, як у приказці, в якій "найшла коса на камінь".

Хто буде "косою", а хто "каменем" - покаже час. Обидві сторони налаштовані більш ніж рішуче.

Запасаємося попкорном.

Ірина Шевченко, Харків
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме