"Підтримати"
Новини
Всі новини

Діти в школах перевантажені і перевтомлені, впевнені батьки і вимагають знизити навантаження

У групі БатькіSOS мами і тата попросили МОН, перш ніж щось в українській школі реформувати, скоротити кількість уроків: діти сильно втомлюються. Ось, що пишуть батьки у соцмережах.

Дмитро Попович: «Та у нас понеділок, як забіг на довгу дистанцію без низького старту. Розклад - 1) укр. мова, 2) історія, 3) алгебра, 4) геометрія, 5) хімія, 6) фізика, 7) англ. мова. Як мінімум 2-3 самостійні роботи з різних предметів і обов'язково! - контрольна, а то і дві. Результати «блискучі», звичайно - «діти не хочуть вчитися»! У четвер - вже ніякі діти, в п'ятницю - просто роботи: «встати вранці», а ввечері «впасти». Навантаження зашкалює!»

Yana Abrameytseva: «Ще раз оцінила навчання парами... 3-4 предмета в день... Два роки розповідаю директору про принади пар, два роки чую - «наступного року». Зараз піду будити своїх м_ученіков. У школу - у 8.10, додому - у 18.20, перекус і пішли спати до 22.00. Потім ДЗ до 00.00 або 00.30. Далі нічний сон. Це просто дурдом...»

Ніна Манченко: «Як шкода, що Нова українська школа - Нуш - тільки для першокласників, а третьому класу як бути? Два дня по шість уроків, два дня по п'ять і один чотири. І домашнеедомашнее, без кінця. Малої втік спати, тільки б не вчити знову, танцює психосоматика, хвороби без кінця...»

Костянтин Тішевський: «Типовий шкільний тиждень учня середньої школи - більше 40 годин уроків і домашніх завдань, що більше, ніж робочий тиждень дорослих. Ну, от як це назвати, якщо не садизм? Як дитині вижити і залишитися нормальним і адекватним? А про Нуш - це окрема історія. Навіщо люди приводять дитину вчитися за програмою Нуш? Половина класу незадоволена і проти принципів Нуш - вони за домашні завдання і інші елементи звичайної програми. У підсумку ті, хто хотів би вчитися за цими стандартами, позбавлені такої можливості...»

Нагадаємо, Кабінет міністрів України на засіданні 13 березня ухвалив законопроект про реформу середньої освіти. Відповідний проект презентувала міністр освіти і науки Лілія Гриневич. Реформа передбачає введення так званих індивідуальних освітніх траєкторій для дітей з інвалідністю або на домашньому навчанні. Для таких учнів пропонується розробляти індивідуальний навчальний план і проводити річне оцінювання для підтвердження рівня знань.

Також Міносвіти пропонує запровадити вибір шкільних предметів за бажанням. Передбачається, що після реформи в школах з'являться міжкласних групи для вивчення певних дисциплін. Крім того, реформа передбачає розширення автономії для педагогів у розробці навчальних програм, систем оцінювання та підвищення кваліфікації за рахунок держави. Також пропонується ввести збільшені доплати за завідування ресурсними кімнатами, кабінетами інформатики та спортивними залами. До всього іншого передбачається, що вчителі будуть проходити педагогічну інтернатуру і курси надання першої допомоги.

У числі нововведень пропонується участь батьків при виборі директора школи, однак сам конкурс буде проводитися на незалежній основі.

Крім того, в уряді пропонують впровадити тристоронню модель навчання на мові національних меншин. Наприклад, кримські татари зможуть навчатися рідною мовою до 11 (12) класу разом з ґрунтовним вивченням української мови. Закарпатські угорці в початковій школі будуть навчатися рідною мовою поряд з українською. З п'ятого класу не менше 20% навчального часу має викладатися на українському зі збільшенням до не менше 40% в 9 класі (в старших класах не менше 60%).

Для російськомовного населення передбачається, що не менше 80% навчального часу буде викладатися українською мовою вже з п'ятого класу.

Джерело: ГолосПриєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини