"Підтримати"
Новини
Всі новини

Причини втоми після сну

Причины усталости после сна
Всім знайоме відчуття втоми, млявості і деякої дратівливості, яке іноді буває після сну. З чим це пов'язано, і чи є цьому якісь пояснення? Безумовно, так.

Причини втоми після сну мають чіткі обґрунтування в фізіології людини. Саме про це ми розповімо любителям цікавих фактів з області медицини.

Надлишок аденозину в головному мозку

Напевно ви знаєте, що за 8 годин ночі ми проходимо 4-5 циклів швидкого й повільного сну. Повільний сон має тривалість 1,2-1,5 години, а швидкий сон - 15-30 хвилин. Швидкий сон визначити досить просто: у цій фазі очні яблука людини активно рухаються під повіками. До слова сказати, саме в короткому циклі ми бачимо сновидіння.
Першою причиною втоми після сну можна вважати накопичення аденозинтрифосфату (АТФ) у мозку. АТФ є «ініціатором» сну, тобто він пригнічує активність головного мозку і стимулює потребу «відключитися». Отже, коли його багато, а ми як раз в цей момент прокидаємося – втома забезпечена.

Спільний сон

Цікавий факт, що спільний сон по-різному впливає на чоловіків та жінок. Наприклад, чоловіки, цілком непогано реагують на спільний сон з партнеркою. А ось жінки, як вважається, краще висипаються, коли сплять самі.
Хоча якщо сну передував секс, то жінка на підсвідомому рівні сприймає сон з партнером, як приємну необхідність, внаслідок чого після пробудження почуває себе добре.

Якщо ви сова

Умовно люди діляться на сов (які пізно лягають і пізно встають) і жайворонків (які рано лягають і рано встають). Так ось помічено, що пізній відхід до сну, рано чи пізно, негативно позначається на загальній якості пробудження.
Більш того, якщо ви довго не спите вночі – це негативно позначається на пам'яті та інтелекті у цілому, і навіть може стати одним з факторів хвороби Альцгеймера (старечого недоумства).

Нестача цукру

Останньою причиною втоми після сну може бути нестача цукру в організмі. Виявляється, що саме цукор, спожитий безпосередньо перед тим, як лягти, підвищує активність нейронів, які сприяють повноцінному сну. До слова сказати, саме тому після щільного обіду нам хочеться прийняти горизонтальне положення.
Прочитавши цей пункт – правильно інтерпретує його. Це зовсім не означає, що потрібно на ніч з'їдати столову ложку цукру в чистому вигляді.

Взагалі ж слід пам'ятати, що норма сну для здорової людини становить 6-8 годин. Сильно багато спати так само шкідливо, як і занадто мало. У всьому слід знати міру. Лягаючи на ніч у ліжко, бажано як мінімум за дві години нічого «серйозного» не їсти.
Пам'ятайте, що нестача сну може стати не тільки причиною втоми або дратівливості після пробудження, але і спровокувати розвиток різних хвороб.
Говорячи про хронічне недосипання, слід знати, що воно може бути причиною депресивних станів і загальної пригніченості, що в кінцевому підсумку призводить до фізіологічних захворювань.

Цікавий факт про сон

Наостанок наведемо надзвичайно цікавий факт про сон людини. Справа в тому, що ми влаштовані фантастично складним чином. Так ось багаторазово доведено, що людина в стані «обдурити мозок», переконавши його в тому, що ви виспалися.
Ця психічна установка не просто «милиця», а цілком собі робоча методика. Спробуйте, результати вас здивують, хоча і тут зловживати «довірою» мозку не варто. Як казали древні: «Усе в малих кількостях ліки, а у великих - отрута».

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини