"Підтримати"
Новини
Всі новини

Українські вчені вимагають офіційної легалізації коноплі

Украинские ученые требуют официальной легализации конопли

В четвер, 27 квітня, на прес-конференції українські вчені представили відкрите звернення з вимогою офіційної легалізації використання наркотичної речовини канабісу (коноплі) та його похідних в Україні для наукових і медичних цілей.

Вони мають намір звернутися до Кабміну з відповідною вимогою.

«Наукове співтовариство України потребує таких же умов існування, як і міжнародне наукове співтовариство», - серед іншого йдеться у відкритому для підписання зверненні українських вчених про легалізацію цієї наркотичної речовини.

За словами провідного наукового співробітника Інституту фізіології ім.Богомольця, кандидата біологічних наук Дмитра Ісаєва, реалізація використання каннабіноїдів та їх похідних в наукових і медичних цілях в Україні неможлива, оскільки це заборонено українським законодавством.

«У практиці розвинених країн світу каннабіноїди ... є безальтернативним фармакологічним засобом... Чинних законів про наукову діяльність забороняють українським науковцям проводити дослідження. Більш того, науковцям, які вивчають канабіноїдні рецептори, загрожує кримінальне переслідування лише за те, що вони вивчають важливі клітинні процеси організму людини», - сказав Ісаєв.

На думку активіста проекту «Наркополітика» Центру візуальної культури Назарія Совсуна, в Україні необхідно узаконити наукові дослідження канабісу для потреб фармакологічної галузі, виробництво вітчизняних медичних препаратів на його основі.

Також активіст вважає за необхідне спростити доступ українських пацієнтів до іноземних медикаментів на основі конопель.

«Для вироблення гуманного та ефективного антинаркотичного законодавства в першу чергу необхідні наукові дослідження про вплив психоактивних речовин на здоров'я, зокрема з метою їх подальшого юридичного поділу за рівнем реального шкоди», - зазначив Совсун.

Нагадаємо, в лютому 2017 Петру Порошенку пропонували легалізувати марихуану в Україні. Відповідна петиція була зареєстрована на сайті петицій президентові України.

За матеріалами: www.facenews.ua

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини