"Підтримати"
Новини
Всі новини

Норвегія обіцяє стати першою в світі країною без бензинових автомобілів


У 2025 році у світі з'явиться перша країна, де не будуть продавати автомобілі з бензиновими і дизельними моторами. Вибір автомобілістів обмежиться лише екологічно чистими авто.

Про це повідомляє Infokava.com з посиланням на cardiagram.com.ua

Країною, яка наважилася на такий радикальний крок, стала Норвегія, яка, до речі, має багаті запаси нафти і газу. Однак, незважаючи на достаток "чорного" і "блакитного" золота, норвежці пішли на безкомпромісну боротьбу з викидами парникових газів.

Відмовлятися від машин з двигунами внутрішнього згоряння в Норвегії будуть поетапно. Місцеві чиновники розроблять таку податкову систему, яка зробить невигідною купівлю авто, що працює на бензині або солярці. А от придбання електромобілів буде заохочуватися.

У Норвегії електрокари вже користуються деякими перевагами. Наприклад, їм можна пересуватися по смузі громадського транспорту. В Україні, де по автобусним смугах їздять усі, така перевага виглядає сумнівною, а ось для норвежців це реальний бонус.

Також норвезькі електричні автомобілі не платять за переміщення на поромах і по платних дорогах. А ось з бензинових і дизельних побратимів будуть збирати пропорційно їхнім викидам – чим більше машина виробляє парникових газів, тим дорожче буде обходитися їзда на ній.

До 2020 року влада Норвегії обіцяє забезпечити власників електромобілів необхідною інфраструктурою. Через кожні 10 кілометрів розмістять, як мінімум, по одній зарядній станції, на яких зможуть «заправлятися» всі бажаючі.

Норвегія – світовий лідер по частці ринку електромобілів в загальному числі продажів нових авто. Приблизно кожен шостий автомобіль, що продається в країні, – електричний.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме