"Підтримати"
Новини
Всі новини

8 найпоширеніших міфів про алкоголь


Здається, що з алкоголем ми на "ти" і прекрасно знаємо, як правильно його вживати, що з чим можна змішувати, а із чим - категорично забороняється, знаємо, як краще лікуватися від похмілля і як позбавитися від запаху алкоголю в невідповідний момент. Однак не всі наші знання про алкоголь відповідають дійсності.

Запивати не можна, потрібно закушувати

Твердження про те, що спиртні напої правильніше закушувати, а не запивати, можна вважати справедливим лише частково. Слід враховувати той факт, що закуски бувають різні: холодні і гарячі. Дію холодних закусок можна прирівняти до випадку, коли людина запиває. Вони слабо нейтралізують спирт, він досить швидко всмоктується в кров. Тобто, немає майже ніякої різниці між соками, морсами і фруктами, овочевими салатами. Інша справа - гарячі та жирні страви. Супи, рагу завжди будуть до речі до столу з алкоголем. Вони пригнічують всмоктування етанолу і справедливо вважаються найкращими закусками, зменшуючи вираженість сп'яніння.

Алкоголь знімає стрес

Тут питання дози та вміння. Якщо взяти трохи, то, дійсно, виділення ендорфінів призведе до деякого підняттю настрою. Однак потрібно вміти вчасно зупинитися. Адже похмілля і пригнічений стан свідомості – ще більший стрес. Але зупинитися в стані легкого сп'яніння вже непросто.

Алкотестер можна обдурити

Існує кілька прийомів, які нібито допомагають обдурити алкотестер, в тому числі спеціальні м'ятні цукерки, особлива техніка дихання і так далі. Всі вони помилкові, бо спрямовані на маскування специфічного запаху, а прилад працює зовсім по-іншому. Він містить спеціальну речовину, що вступає в реакцію з парами спирту, що містяться в диханні, так що як у тебе пахне з рота - йому абсолютно все одно.

Дорогий алкоголь менш шкідливий

У дорогому алкоголь міститься точно такий же етанол, що і у самогоні, і на обмін речовин він робить ту ж саму дію. Інша справа, що в дешевих напоях і крім спирту всякої гидоти вистачає, а благородні напої п'ють зазвичай заради відтінків смаку. А значить, повільно і потроху. Тому і шкоди від спирту для організму в деяких випадках виходить трохи менше.

Алкоголь зігріває

Люди впевнені в тому, що спирт має зігріваючий ефект. І тому немає нічого кращого для замерзлої людини, ніж ковток міцного напою. Не дарма ж алкогольні напої називають міцними. Однак у цьому твердженні міститься лише часточка істини. Насправді зігріваючий ефект алкоголю оманливий і навіть небезпечний. Зігрівають організм лише перші 50 г горілки або коньяку. Розширюючи судини, вони нормалізують кровопостачання внутрішніх органів. Подальше вживання алкоголю посилює кровотік у шкірі, що приносить приємне відчуття тепла. Проте в цьому випадку посилюється і тепловіддача організму. У людини зберігається суб'єктивне відчуття обігріву, але організм охолоджується ще більше.

Міцна кава допоможе протверезити

На жаль, насправді цей метод не працює. Дослідження показує, що чашка кави може протистояти сонливості, викликаній дією алкоголю, але вона не зможе тебе швидше протверезити. Тверезість настає по мірі того, як твій організм засвоює алкоголь, і ти не можеш прискорити цей процес за допомогою кофеїну. Міф про протверезну дію кофеїну може привести навіть до небезпечних наслідків. Замість того, щоб заспокоїтися і заснути, п'яний чоловік отримує додаткову порцію енергії, яка спільно з дією спиртного може привести до досить сумних наслідків.

В алкоголі немає калорій

Типова помилка багатьох жінок - суворо підраховувати всі з'їдені калорії і не звертати жодної уваги на випиті. Будь-який алкоголь дуже калорійний, а невизнання цього факту позначається не тільки на здоров'ї, але і на фігурі. Енергетична цінність алкоголю збільшується відповідно збільшенню градуси напою. Найвищий показник калорійності у горілці. При цьому горілка не володіє поживними властивостями, всі калорії привносяться тільки за рахунок спирту. Калорійність вина зумовлена вуглеводами, які легко розщеплюються і легко згорають. Відповідно, вино не так негативно позначається на фігурі. Але слід пам'ятати, що чим більше калорій потрапило в організм, тим довше вони згоряють.

Змішування декількох напоїв робить нас п'янішими

Думка про те, що не можна змішувати алкогольні напої, щоб уникнути надмірного сп'яніння, є однією з найпоширеніших. Наприклад, якщо ти почав пити вино, то весь вечір треба пити вино і ні в якому разі не переходити до горілки або шампанського. Насправді вирішальне значення має не кількість змішуються напоїв, а загальна кількість випитого алкоголю. Тільки загальна кількість алкоголю, а також з'їдена тобою їжа, яка може уповільнити або прискорити його засвоєння, впливає на сп'яніння. Загальна кількість спирту, а не поєднання напоїв, впливає на інтоксикацію організму та її наслідки.

За матеріалами:tochka.net

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини