"Підтримати"
Новини
Всі новини

Айварас Абромавічус: Отриманий в Україні досвід буду застосовувати в Литві

Айварас Абромавичус: Полученный в Украине опыт буду применять в Литве

Колишній міністр економіки України Айварас Абромавичус погодився приєднатися до урядової команди партії “Союз вітчизни – Християнські демократи Литви”, якщо ця партія здобуде перемогу на майбутніх виборах у Сейм Литви та отримає можливість сформувати кабінет міністрів.

Про це повідомляє сайт партії, передає Infokava.com з посиланням на novynarnia.com

Як відомо, ця партія була сформована в 1993 році на базі правого крила руху “Саюдіс” Вітаутаса Ландсбергіса, який зараз залишається головою політичного комітету СВ-ХДЛ. Лідером партії є його син Габріелюс Ландсбергіс; також серед лідерів – Андрюс Кубілюс, прем’єр-міністр Литви в 1999-2000 і 2008-2012 роках.

Консервативна СВ-ЛХД була партією влади в Литві у 2008-2012 роках. На виборах 2012 року “Союз вітчизни…” показав другий результат і наразі залишається в опозиції. Згідно з недавніми опитуваннями, рейтинг СВ-ЛХД зростає, однак партія залишається на третьому місці за рівнем підтримки громадян.

Наступні парламентські вибори до Сейму Литви відбудуться в жовтні 2016 року.

“Успішний і оцінений в світі досвід Айвараса Абромавичуса у справі реформування української економіки в умовах кризи та війни винятково цінний. Тому ми раді, що Абромавичус погодився застосувати його не лише в Україні, але і в Литві, працюючи у команді майбутнього уряду нашої партії.
У нас в Литві теж серйозні виклики у вигляді неефективних і непрозорих державних підприємств, де потрібна тверда воля, висока компетентність і стійкість до тиску груп інтересів”,
– заявив лідер литовських консерваторів Габріелюс Ландсбергіс.

Сам Абромавичус сказав, що хоче застосувати отриманий ним в Україні досвід в Литві, тому що є “патріотом України і Литви”.

“Хоча прогрес Литви в порівнянні із Україною набагато більший, щоб успішно конкурувати в глобальному світі і не відставати від найближчих сусідів, необхідно стрімко рухатися вперед”
, – сказав екс-міністр.

Як відомо, українське громадянство Айварас Абромавичус отримав у грудні 2014 року після його призначення міністром економіки України, при цьому він зберіг громадянство Литовської Республіки.

3 лютого 2016 року Абромавичус заявив про свою відставку через тиск олігархічних груп і адміністрації президента, чим спричинив політичний скандал та урядову кризу в Україні.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме