"Підтримати"
Новини
Всі новини

Фастфуд впливає на народжуваність - вчені

Фастфуд влияет на рождаемость - ученые

Вчені визначили які продукти заважають стати татом.

Здорове харчування і помірні фізичні навантаження збільшують шанси на батьківство, вважають дослідники з Гарвардської школи громадської охорони здоров'я в США. З ними згодні вчені зі школи медицини Ямагучі в Японії.

Дослідження показали, що якість сперми вище у тих чоловіків, які вживають більше свіжих овочів, фруктів і риби і менше фаст-фуду і червоного м'яса. Крім того, "відмінники" дослідження багато рухалися.

Для експерименту вчені запросили 188 студентів чоловічої статі. Добровольців розділили на дві групи, виходячи з харчових переваг випробуваних. Учасники з першої групи – "розумні" – їли багато риби, фруктів, горіхів і бобових. Учасники з другої – "західні" – віддавали перевагу червоному м'ясу, енергетичних напоїв, готових закусок і піці.

Аналізи показали, що у випробовуваних з першої групи рухливість сперматозоїдів виявилася вище на 11 відсотків. Показник рухливості говорить про здатність чоловічих статевих клітин досягати жіночої і запліднити її.

На думку вчених, навіть невелике збільшення рухливості сперматозоїдів покращує здатність чоловіка до зачаття.

В іншому дослідженні вчені проаналізували дієту 99 чоловіків, які звернулися до лікаря з-за неможливості партнерки завагітніти. З'ясувалося, що споживання транс-жирів, що містяться у багатьох продуктах фаст-фуду, впливає на кількість вироблених сперматозоїдів. У чоловіків, які споживали в середньому 1,3 відсотка транс-жирів від загальної калорійності раціону, в мілілітрі сперми було близько 48 млн сперматозоїдів. А у тих, хто з'їдав не більше 0,7 – близько 79 млн.

Крім того, японські дослідники з'ясували, що у фізично активних чоловіків рухливість сперматозоїдів вище, ніж у тих, хто веде сидячий спосіб життя.

"Ми знаємо, що ожиріння і неправильне харчування можуть знизити вироблення сперми, — розповідають дослідники, — тому результати наших робіт свідчать про те, наскільки корисні для чоловічого здоров'я правильне харчування і фізична активність".


За матеріалами newsyou.info

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини