"Підтримати"
Новини
Всі новини

Британські вчені дослідили формулу пропажі другої шкарпетки

11:11, 02 травень 2016
1 693
Британские ученые исследовали формулу пропажи второго носка

«Кращі вчені знайшли причину однієї з найбільших загадок, відкривши секрет пропажі шкарпеток при пранні», – пише з цього приводу прес-реліз компанії Samsung, яка профінансувала напівжартівливе дослідження в рамках кампанії по просуванню своїх нових пральних машин AddWash.

За статистикою у Великобританії кожен громадянин втрачає в середньому близько 1,3 носка – приблизно 15 в рік. Легко підрахувати, що проблема ця не така вже й жартівлива: при середній тривалості життя у 81 рік людина встигає втратити 1264 пари шкарпеток, що оцінюється в суму 2528 фунтів. В масштабах всієї нації цифри виходять ще більш вражаючими – з загубленими шкарпетками економіка країни втрачає 2 млрд фунтів щороку.

Проблема стоїть так гостро, що увагу їй приділяв сам Стівен Хокінг, який деякий час тому припустив, що другий носок зникає у чорних дірах, які спонтанно з'являються. Більш серйозне вивчення цієї животрепетної теми за замовленням Samsung провели психолог Саймон Мур (Simon Moore) і статистик Джофф Елліс (Geoff Ellis). Їм вдалося виділити основні фактори, що викликають втрату другого носка, і оцінити їх значимість в рамках нової формули.

Вчені провели опитування 2000 жителів Великобританії, а також серію глибинних інтерв'ю, з'ясувавши, що основним джерелом «витоку» шкарпеток є саме прання, в процесі якого білизна поділяється на купи відповідно до виду тканини, кольору і відповідно з потужністю пральної машини. Шкарпетки легко потрапляють в різні купи, поділяються зі своїми парами і в підсумку зникають. Іншими варіантами можуть бути падіння за батарею при сушінні, попадання під ліжко та інші меблі. Врахувавши всі ці фактори, Мур і Елліс вивели формулу «індексу втрати носка» (чим цей показник вище, тим вище шанси його втратити протягом тижня): SLI = (L+C)-P*A.

Тут L позначає обсяги прання і обчислюється як добуток кількості прань в тиждень на кількість членів сім'ї. С – «складність» прання, яка виходить множенням кількості використаних програм прання на кількість шкарпеток, що проходять через машину на тиждень. Р – відношення домашніх до прання від 1 («не подобається прати») до 5 («обожнюю прання»). А – «уважність» прання, яка обчислюється як сума дій, що передують цьому процесу (застібання кишень, відвернення манжет, вивертання шкарпеток і т. п.).

Авторам вдалося знайти і інші цікаві закономірності втрати другого носка. Так, більше половини (55%) втрат припадає на яскраво забарвлені шкарпетки. У центральних графствах Великобританії такі шкарпетки втрачають найчастіше – 1,64 в місяць, або майже 20 в рік. При цьому прати британці не дуже люблять: 16% опитаних відгукнулися про прання як про вимушену, але порожню витрату часу, а 19% постійно турбуються про те, що кольорова білизна «попливе». У середньому чоловіки перуть двічі на тиждень, жінки – тричі. При цьому 70% жінок визнали прання заняттям, що викликає стрес, тоді як серед чоловіків ця цифра склала всього 58%.

За матеріалами: newsgreat.ru

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме