"Підтримати"
Новини
Всі новини

Прорив у генетиці: американські вчені омолодили жінку на 20 років

Прорыв в генетике: американские ученые омолодили женщину на 20 лет

Вчені за допомогою генної терапії зуміли омолодити жінку на 20 років. Технологія була розроблена експертами американської компанії BioViva, співробітниця якої 45-річна Елізабет Перріш погодилася піти на такий ризикований експеримент.

Як відомо науці, старіння організму відбувається за процесів, пов'язаних з укорочуванням кінцевих ділянок хромосом теломер. Вчені спробували вирішити дану проблему, запропонувавши рішення у вигляді застосування теломерази — особливого ферменту, який "добудовує" укорочені в процесі життя теломери. Теломераза змушує старіючі клітини знов ділитися.

Зазначимо, що раніше всі досліди по подовження теломер проводилися виключно на тваринах. Американка Елізабет Перріш стала першою людиною в історії, що погодився на проведення серії курсів генної терапії.

Інноваційний препарат вводили жінці в Колумбії. Це було викликано тим, що в США він не схвалений органами нагляду.

Аналізи, узяті за підсумками експерименту, показали, що лейкоцити Елізабет омолоджувалися, а теломери демонстрували зростання приблизно на два десятки років.

Вчені попереджають, що їхні висновки не є остаточними, оскільки поки невідомо, як надалі генна терапія позначиться на здоров'ї Перріш.

Є думка, що фермент теломераза діє лише на самій ранній стадії розвитку організму, тобто, ще в ембріональних стовбурових клітинах. З цієї причини вони є безсмертними. Проте абсолютно також ведуть себе і ракові клітини, у них теж функціонує теломераза. І активація цього ферменту в дорослому організмі, на думку деяких вчених, швидше за все, призведе до раку.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме