"Підтримати"
Новини
Всі новини

Минуле, на яке закрили очі: запаморочлива кар'єра Володимира Гройсмана

Прошлое, на которое закрыли глаза: головокружительная карьера Владимира Гройсмана

Останнім часом у Кабінеті міністрів України коїться щось недобре: міністри то подають заяви про звільнення з посади, то забирають їх назад. У Верховній Раді нардепи кричать про необхідність відправити весь уряд у відставку на чолі з Арсенієм Яценюком, але більшість з них нічого для цього не робить. Головою парламенту на сьогоднішній день є Володимир Гройсман.

На цей пост його винесло на хвилі революції в Україні і схоже на те, що всі його минулі «подвиги» ця хвиля теж змила. Або ж на них просто закрили очі. Як же так вийшло, що людина, вся родина якого має сумнівне минуле, зуміла піднятися так високо?

«Юне обдарування і його предки»

Народився Володимир Гройсман в січні 1978 року в місті Вінниця. Будучи школярем-дев'ятикласником (14 років) пішов працювати слюсарем на підприємство «Школяр». І вже до свого шістнадцятиліття його призначили комерційним директором (!) на підприємстві «ОКО». Через пару місяців він очолив (1994 рік) ще одне приватне підприємство «Юність» (однойменна з назвою ринку у Вінниці). Воістину феноменальна дитина, відразу після школи отримав право підпису в наказах і контрактах. Очевидно, що шукати причину таких «кадрових» рішень слід в рідні Володимира Гройсмана. Його батько Борис Гройсман, будучи турботливим батьком, щосили постарався для сина. На перше місце роботи сина влаштував саме він, більше того, він був главою підприємства «Школяр». Крім цього, підприємство «Юність», в якому Володимир Борисович працював комерційним директором, теж створив Гройсман-старший. Копнувши глибше, стало зрозуміло, звідки ж сімейство Гройсманов взяло «стартовий капітал». Виявилося, що його дідом є Ісаак Гройсман, відомий у Вінниці пособник більшовиків. До початку війни він працював фотографом, а значить, у нього були фотографії всієї «еліти» Вінниці (тоді фотографії могли собі дозволити тільки вони). Віддавши ці фотографії чекістові Тарнагодському, він отримав право не платити податки і вільно пересуватися по захопленому місту. Скориставшись ситуацією, він організував успішний бізнес, обслуговуючи інтереси більшовиків. За свою працю він навіть отримав кілька квартир. Все б нічого, але ось той факт, що з-за його фотографій було розстріляно більше половини інтелігенції Вінниці сьогодні досить ретельно приховують, видаляючи історичні зведення з просторів мережі.

«Політичний шлях»

Де і ким працював Гройсман з 1995 по 2002 рік точно невідомо. Сам він каже, що займав керівні посади в кількох комерційних структурах, але детальніше, очевидно, говорити боїться. В офіційній біографії зазначено, що він отримав вищу юридичну освіту в Міжрегіональній академії управління персоналом у 2003 році, причому навчався він там всього три роки, це досить дивно, з урахуванням того, що в Україні вищу освіту можна отримати мінімум за чотири роки.

Політичну кар'єру Володимир Гройсман почав у 2002 році. Будучи 24-річним бізнесменом без політичного досвіду, він переміг на виборах до Вінницької міської ради, ставши наймолодшим депутатом міськради в історії Вінниці. Гігантський кар'єрний стрибок Володимир Борисович зробив у 2005 році. Потрапивши до складу блоку «Наша Україна», він був обраний на посаду секретаря Вінницької міської ради. За збігом обставин, через кілька днів він став виконуючим обов'язки міського голови Вінниці, а в березні 2006 року і зовсім – перемагає на виборах у мери, стаючи повноправним «господарем» міста. Приблизно в цей же час Гройсман переписав підприємства і компанії, що належать йому, на близьких родичів, зокрема більша частина його бізнесу оформлена на його батька Бориса Гройсмана. У 2010 році Гройсман-молодший був переобраний на посаду мера Вінниці, набравши майже 78% голосів.

За час роботи на посаді мера Вінниці Володимир Борисович встиг вляпатися в ряд гучних скандалів. Серед іншого, його звинувачували в непотизмі (кумівство) і шкідливому потуранню корупції. Одним з таких епізодів називають передачу Гройсманом земельної території міста загальною площею 3400 кв. м. під будівництво торгового центру «Магігранд» його батькові Борису Гройсману. Також його звинувачують у закупівлі «списаних» швейцарських трамваїв 1952 року випуску для використання на маршрутах у Вінниці.

Згідно з даними джерела в правоохоронних органах, Володимир Борисович примудрявся красти практично у всіх сферах, за які брався, починаючи з видачі ліцензій маршрутникам і закінчуючи озелененням вулиць. Особливу увагу варто приділити крадіжки на асфальтуванні міста. В той час Гройсману належало кілька асфальтних заводів, і він, бажаючи заробити замовляв послуги у своїх фірмах. Перекачуючи гроші з місцевого бюджету Вінниці у свої кишені, він був готовий асфальтувати одні і ті ж місця по кілька разів, аби «зрубати» більше грошей.

Гройсман бізнес

Батько Володимира Борис Гройсман ще з 90-их років є наближеним до чинного президента Петра Порошенка. Цей факт пояснює те, що саме з подачі Петра Олексійовича Гройсмана-молодшого запросили в Кабмін після революційних подій в Україні. Причому призначили його на посаду віце-прем'єр-міністра регіонального розвитку і ЖКГ України (кінець лютого 2014 року). Взагалі кадрові рішення Порошенко викликають все більше і більше питань. Адже виходить так, що він посадив у крісло віце-прем'єра людини, який під час активної фази «революції гідності» виступав аж ніяк не проти повалення режиму «сім'ї» Януковича.

Мера Вінниці Володимира Гройсмана освистали за підтримку Віктора ЯнуковичаКредит для «Юності»

У жовтні 2007 року компанія «Юність», яка за документами належить Борису Гройсману, взяла в банку «Кредитпромбанк» кредит у розмірі $10,8 млн. Ці кошти повинні були використовуватися на будівництво торгового центру «Магігранд». Примітно, що адресою нового ТЦ стало місце, де раніше знаходився ринок «Юність», заснований у 1994 році Гройсманом-старшим. Управління цього ринку курирував Гройсман-молодший аж до його обрання мером Вінниці. Цей кредит був узятий на 2 роки, однак з приходом строків виплати (жовтень 2009 року) виявилося, що більшість грошей виділених на будівництво безслідно зникли. Повертати кредит просто ніхто й не збирався. Гройсмани по тихому «звалили» з фірми «Юність», вийшовши зі складу засновників. Після цього Вінницький господарський суд прийняв рішення про банкрутство фірми «Юність» (яка вже не належить Гройсману). І проблема виплати кредиту впала на плечі держави. Подейкують, що судді за прийняття «правильного» рішення отримали кругленьку суму в розмірі $50 тис.

У минулому Володимир Гройсман спільно з його батьком Борисом провернули чимало «темних» справ. Контролюючи бізнес-процеси у Вінниці, вони заробили за допомогою махінацій мільйони гривень. Страшно подумати, скільки ж Гройсман-молодший може заробити, використовуючи своє нинішнє становище у Верховній Раді. Очевидно, що він працює в одній команді з президентом. Адже ще його батько Борис мав з Петром Олексійовичем загальні справи в минулому. Підтвердженням того, що він виступає на стороні нашого олігархічного президента є і той факт, що син Петра Порошенка Олексій був обраний народним депутатом по одному з округів Вінницької області, які в останні роки, фактично, перебували під контролем «клану» Гройсманів і їх наближених. А поки в ЗМІ ходять чутки, що Гройсман може стати наступним прем'єр-міністром України, правоохоронні органи навіть не чухаються, щоб покарати Бориса Володимировича та членів його сім'ї за старі «гріхи».

Дмитро Самофалов, для SKELET-info

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме