"Підтримати"
Новини
Всі новини

Український суд вперше назвав дії Росії військовою агресією

Украинский суд впервые назвал действия России военной агрессией

Правозахисники повідомляють, що український суд вперше виніс рішення, встановивши юридичний факт - переселенка з Луганської області була змушена переселитися саме через воєннуї агресію Російської Федерації.

Відповідне судове рішення у справі №752/17481/15-ц було прийнято 24 листопада 2015 року і буквально днями з'явилося в Єдиному реєстрі судових рішень.

-Це судове рішення, важливо тим, що ним встановлено факт перебування в зоні проведення АТО Російської Федерації і нанесення нею матеріальної шкоди громадянам. У судовому рішенні прийняті до уваги всі допустимі докази у ЗМІ . Також це рішення можна вважати проривом у сучасному судочинстві України, так застосовані всі норми європейського і міжнародного права, що не характерно для сучасної Української судової системи. Конкретно позивачу це дає можливість отримати відшкодування шкоди завданої її майну в зоні АТО
,- пояснив Переселенець UA адвокат, перший заступник голови ГО «Правозахисна Рада України», Арсен Маринушкин.

Так у судовому рішенні йдеться, що позивач, переселенка з Луганська, «переселилася з території Луганської області, щоб уникнути загрози життю, здоров'ю, свободі, насильницької втрати громадянства, особистих прав на свободу пересування, вираження думки, майнових прав вільного володіння , розпорядження та користування майном, права на працю і захист в результаті збройної агресії Російської Федерації, і те, що встановити даний юридичний факт необхідно для виникнення права на справедливу компенсацію від держави — агресора Російської Федерації».

У судовому рішенні докладно викладена вся хронологія подій. Зокрема зазначається, що 11 серпня 2014 у приналежну переселенке квартиру потрапив снаряд в результаті обстрілу, який був здійснений з центру Луганська, де зосереджені незаконно створені військові формування. 1 вересня 2014 заявниця разом зі своїм сином, при огляді свого обстріляного приміщення виявила руйнування стін будинку, обладнання та побутової техніки, що підтверджується актом обстеження завданих збитків від 20 серпня 2015 року.

«Тобто результатом збройної агресії Російської Федерації особисто для заявниці стала втрата належного майна та житла...Представник заінтересованої особи Російської Федерації в судове засідання не з'явився, про дату та час розгляду справи сповіщений належним чином, про що свідчить рекомендоване повідомлення про вручення поштового відправлення від 17.11.2015 року, причини неявки суду не повідомив»
, -говориться в рішенні суду.

Суд встановив юридичний факт, що вимушене переселення громадянки, в жовтні 2014 року з тимчасово окупованої території Луганської області сталося внаслідок військової агресії Російської Федерації.

Архів Журналіста

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини