"Підтримати"
Новини
Всі новини
---

4 лютого - свята, іменини, народні прикмети

4 февраля - праздники, именины, народные приметы

Свята сьогодні

Всесвітній день боротьби з раковими захворюваннями
Всесвітній день боротьби з раковими захворюваннями (World Cancer Day), або Всесвітній день боротьби проти раку, що відзначається 4 лютого, — це щорічний захід, що організовується Міжнародним протираковим союзом (International Union Against Cancer, UICC) з 2005 року.

Мета цього Дня — привернути увагу громадськості до цієї глобальної проблеми, нагадати про те, наскільки небезпечні і поширені зараз онкологічні захворювання.

Іменинники сьогодні: Анастасія, Гаврило, Георгій, Юхим, Іван, Йосип, Леонтій, Макар, Микола, Петро, Тимофій

Народний календар:

Тимофєєв день, Тимофій-полузимник
4 лютого відзначаються іменини Тимофія — в пам'ять про святого Тимофія, учня апостола Павла і першого єпископа Ефеса. За переказами, у 80 році він прийняв мученицьку смерть від рук язичників. У 4 столітті мощі святого Тимофія були перенесені в Константинополь.

Своє народне прізвисько Тимофій отримав за те, що день поминання вважається серединою зими. Незважаючи на те, що половина зимового часу залишилася за плечима, розслаблятися не варто. Адже не випадково в честь цього святого придумали особливе поняття — тимофіївські морози; вважалося, що саме з Тимофєєва дня розпочиналися жорстокі хурделиці і заметілі.

Пасічники в цей день спостерігали за бджолами — точніше, прислухалися до звуків з омшаника. Якщо дзижчали комахи ледве чутно — це означало, що все йде добре; якщо ж гудіння було неспокійним — щось з бджолиною сім'єю не в порядку.

В цей день, як і в інші дні-«полузимники», перевіряли засіки. Важливо, щоб зерна, овочів та кормів для худоби вистачило до нового врожаю. Якщо господарі бачили, що запаси мізерні, доводилося економити.

А ось дівчата-рукодільниці в цей день веселилися — каталися з гірок на донцях, на яких пряли льон і вовна. При цьому дивилися: хто далі прокотиться — у тій в господарстві і вродить льон.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини