"Підтримати"
Новини
Всі новини

Опубліковано міжнародний рейтинг сприйняття корупції. Україна - в кінці списку

Опубликован международный рейтинг восприятия коррупции. Украина - в конце списка

За рік Україні вдалося заробити лише один додатковий бал за результатами світового індексу сприйняття корупції CPI 2015 року. Таку статистику оприлюднила міжнародна організація Transparency Internationall.

На сьогоднішній день індекс CPI країни становить 27 балів із 100 можливих, що всього на 1 бал більше, ніж у минулому році. У світовому рейтингу Україна посідає 130 місце із 168 позицій. У минулому році країна була на 142-му місці з 175 позицій.

Читайте на Infokava.com: Боротьба з корупцією чи імітація бурхливої діяльності? Чи вірите Ви в ефективність роботи НАБУ?

Здійснити невелике зростання індексу Україні вдалося завдяки збільшенню суспільного засудження корупціонерів, створення антикорупційних органів і появи руху викривачів корупції, передає Українська правда. А ось зволікання з реальним покаранням хабарників, а також збільшення корупційної складової у відносинах бізнесу і влади не дають Україні зробити рішучий крок вперед за показниками CPI.

Найгірше на індекс CPI позначилося взаємодія влади та бізнесу. За останній рік рівень корупції зріс в частині надання комунальних послуг підприємцям, щорічних податкових відрахувань. За цим показником Україна отримала -3 бала за шкалою World Economic Forum Executive Opinion Survey.

У той же час відбулося несуттєве поліпшення щодо винесення судових рішень на користь підприємців і етичних норм поведінки державних чиновників при спілкуванні з представниками бізнесу. Але позитив у цих питаннях не переважило негатив від взаємодії з комунальниками та податківцями.
Опубликован международный рейтинг восприятия коррупции. Украина - в конце списка

Трійкою лідерів у відомому світовому антикорупційному рейтингу CPI 2015 року є Данія, Фінляндія і Швеція з 91, 90 і 89 балами відповідно. Найбільш корумпованими країнами світу є Північна Корея і Сомалі з 8 балами. "Колегами" України з ганебного антикорупційного індексу у 27 балів є Іран, Камерун, Непал, Нікарагуа і Парагвай.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини