"Підтримати"
Новини
Всі новини

Україна виходить на шлях розвитку електрозаправок і електрокарів

Украина выходит на путь развития электрозаправок и электрокаров

В Україні набирає обертів бізнес електрозаправок і електрокарів. Учасники ринку чекають бурхливого зростання ринку електрозаправок після скасування мит на електромобілі.

Вчора українська компанія ТОКА заявила, що в 2016 році планує розширити мережу електрозаправок для автомобілів на 50 штук, пише НВ. Як розповів керівник мережі ТОКА Степан Благовисный, в 2016 році компанія планує встановити близько 30 заправок в Києві, 15 — в Одесі та 5 — у Львові. В даний час в Києві встановлено дві заправки СТРУМУ, в Одесі — дві і у Львові — одна.

Сьогодні в Києві всього нараховується 30 електричних заправок, хоча роком раніше їх було лише 3. Зарядні станції встановлюють, як великі мережі АЗС, так і вузькопрофільні компанії. Як повідомили в прес-службі мережі АЗС ОККО, їхня мережа нараховує 38 электрозарядок по всій країні, три з яких встановили у Києві в минулому році.

Українська компанія ElectroCars розробила власну зарядну станцію ParkOn, яка може одночасно заряджати два електромобіля. «У 2016 році ми плануємо встановити 50 зарядних станцій власного виробництва, частина з яких буде в якості домашньої станції для власників електромобілів», - каже співзасновник ElectroCars Олександр Кравцов.

Поки власники електричних зарядок заробляють мінімальні гроші за свої послуги. За приблизними підрахунками Олександра Кравцова (володаря електрокара Nissan Leaf), зарядка електромобіля на 100 км коштує близько 7 грн.

Але на думку аналітика компанії UPECO Олександра Сіренко найближчим часом ринок електрозаправок буде монетезирован і може досягти ємності в $15-20 млн. Але, навіть ця цифра незначна мала порівняно з ємністю ринку нафтопродуктів, який оцінюється в $3,5 млрд. І це з урахуванням падіння продажів на бензин і дизпаливо, яке в минулому році досягло 20%.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме